Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України
Зміцнення громадянського суспільства, покращення екзистенційного та психосоціального становища людей із постраждалих від війни територій та інформування про проблеми цивільного населення, спричинені війною в Україні.
Надання належної та своєчасної підтримки людям з постраждалих від війни територій, особливо незахищеним верствам населення. Відстеження наслідків війни, порушень прав людини та пов’язаних з цим потреб, документування та доведення до відома громадськості на національному та міжнародному рівнях.
- Моніторинг
- Документування воєнних злочинів
- Адвокація та міжнародна адвокація
- Діяльність кол-центру
- Психосоціальний компонент (травмо-інформування та консультування)
Європейський Союз представлений Європейською Комісією
1 квітня 2023 року – 1 квітня 2026 року
Донецька, Запорізька, Херсонська, Харківська, Дніпропетровська, Київська та інші області, підконтрольні Уряду України
Звіти моніторингових місій
У червні 2024 року команда Благодійного фонду «Схід SOS» презентувала звіт, що буде використовуватися для адвокації та привернення уваги світової спільноти до існуючих проблем, став фінальним етапом 24 моніторингових візитів до закладів освіти на Донеччині, Чернігівщині, Харківщині, Сумщині, Херсонщині та Миколаївщині.
Кожен візит складався зі збору даних і огляду закладів із фотофіксацією умов. У кожній зі згаданих областей наша команда разом із ГО «Харківський інститут соціальних досліджень» відвідала по 4 заклади. У межах реалізації місії проведено 57 глибинних інтерв’ю з адміністрацією, вчителями та психологами ЗЗСО, а також представниками місцевої влади.
Текст звіту можна переглянути та завантажити за посиланням.
У травні 2023 року команда Благодійного фонду «Восток SOS» здійснила моніторингову поїздку у прифронтові населені пункти Донеччини та Запоріжжя. Головна мета – оцінити рівень забезпечення гуманітарною допомогою, виявити актуальні потреби та поширити інформацію щодо евакуації.
Моніторинговий звіт проєкту читайте за посиланням.
Презентуємо результати моніторингу готовності регіональних закладів освіти до навчального року 2023/24. Опитування відбувалося в липні-серпні 2023 року серед освітян, які знаходяться на підконтрольних Уряду України територіях.
У звіті зібрана інформація про 220 шкіл Миколаївської, Запорізької, Херсонської, Луганської та Харківської областей. Переміщеними є опитані ЗЗСО Луганщини, деякі школи Херсонщини та Запоріжжя, вони працюють дистанційно внаслідок тимчасової окупації.
Текст звіту доступний за посиланням.
Наприкінці жовтня 2023 року команда Благодійного фонду «Схід SOS» здійснила міжнародну моніторингову поїздку та відвідала 66 деокупованих населених пунктів Херсонщини, Миколаївщини, Донеччини та Харківщини.
Текст звіту доступний за посиланням.
30 червня 2023 року команда Благодійного фонду «Восток SOS» оприлюднила звіт щодо наслідків підриву окупантами Каховської ГЕС.
Команда фонду перебувала на місці трагедії від першого дня, а гаряча лінія обробляла звернення постраждалих. Разом із ДСНС, волонтерами та представниками громадських організацій БФ «Восток SOS» передавав гуманітарну допомогу та воду, організував роздачу гарячого харчування, а евакуаційні бригади рятували людей із зони підтоплення.
Жахливі наслідки теракту з боку рф охопили не лише Херсонську та Миколаївську, а й Дніпропетровську та Запорізьку області. Результати моніторингової поїздки детально описують поточну ситуацію, перші дні трагедії, її вплив на довкілля та економіку.
Про зміни умов порятунку потерпілих, координацію з організаціями та волонтерами, евакуацію людей, бездіяльність окупаційної влади на лівобережній Херсонщині та переслідування, а також фатальні наслідки підтоплення та терористичні наміри рф читайте у звіті на посиланням.