Команда
БФ «Схід SOS» – це команда, яка щиро відповідає на запити та не ігнорує проблеми. Це люди, яким важливе майбутнє країни та кожна врятована доля. Евакуаційники та операторки кол-центру, психологині та соціальні працівниці, логісти та юристи, менеджери та менеджерки, документатори та документаторки, будівельники та водії, комунікаційниці та адвокаційники.
Для кожного з нас БФ «Схід SOS» – щось важливе та особисте, проте всіх об’єднує любов і повага до людей. Попри безліч викликів, ми підтримали сотні тисяч жителів України, а діяльність охопила всі підконтрольні уряду території. Ми багато бачили та робили, проте все це було би неможливим без команди, а також небайдужих людей, організацій і відповідального бізнесу. Дякуємо всім, хто втілив ці 10 років ефективної допомоги в реальність.
Детальніше про насУ 2014 році команда запустила роботу кол-центру для переселенців із Луганщини, Донеччини та Криму. У 2022 році ми навчилися приймати звернення з усієї країни.
Протягом 2014-2016 років команда гуманітарного напряму забезпечувала речами першої необхідності людей, які залишалися у прифронтових населених пунктах чи втікали від окупації, а згодом почала працювати над системним розвитком громад. Після початку повномасштабного вторгнення обсяги значно збільшилися. Під час релокації офісів до міста Ужгород ми винайняли склади, де розгорнули лінію фасовки продуктових і гігієнічних наборів.
Евакуаційна команда сформувалася як реакція на повномасштабне вторгнення рф. Наразі фонд реалізує повний цикл порятунку: від прийому заявки до створення гідних умов у безпечному місці.
Команда напрямку відбудови реалізує 2 головні проєкти – ремонт пошкодженого внаслідок війни житла в Харківській і Донецькій областях, а також ремонт соціальної інфраструктури (геріатричні центри, будинки для людей старшого віку, шелтери для представників маломобільних груп населення тощо).
Команда напряму правозахисту проводить первинні індивідуальні консультації, надає вторинну правову допомогу, проводить групові інформаційні сесії та круглі столи, а також тренінги з житлових, земельних, майнових, соціальних, пенсійних і трудових питань. А також, активно співпрацює з державними органами, неурядовими організаціями, благодійними фондами, входить до складу робочої групи по напрацюванню рекомендацій щодо відшкодування збитків завданих майну, життю та здоровʼю внаслідок війни.
Команда психосоціального напряму реалізує низку проєктів, що сприяють стабілізації ментального здоров’я цивільних. Команди мобільних бригад психологічної та соціальної допомоги відвідують віддалені громади, жителі яких здебільшого не мають прямого доступу до фахівців, зокрема й через відсутність транспортного сполучення. Безпечні простори для жінок і дівчат «Затишно space» функціонують у Черкасах, Вінниці, Кропивницькому, Запоріжжі, Миколаєві та Харкові, де постраждалі від війни та ґендерно зумовленого насильства відвідувачки отримують безоплатну психологічну, юридичну та соціальну допомогу, захист і підтримку у складних життєвих обставинах.
Команда освітнього напряму розвиває та підтримує заклади освіти, викладачів і здобувачів. Діяльність охоплює зокрема й підтримку та навчання освітян, психосоціальну допомогу, адвокацію, розвиток свідомого суспільства, моніторингові візити, надання благодійної допомоги, забезпечення технікою, відбудову укриттів, проведення освітніх подій. Щороку організовуємо інтелектуальну зустріч свідомих жителів України, «Фестиваль думок», у межах якої учасники та учасниці обмінюються ідеями, спілкуються із запрошеними спікерами та обговорюють важливі теми.
Команда документаторів спілкується з постраждалими збирає свідчення про воєнні злочини представників рф проти народу України, аби передати до міжнародних судів.
Моніторингові місії команди охоплюють відвідування прифронтових і деокупованих регіонів України.