Кол-центр
Мета
Досягнення в цифрах
24 лютого 2022 року
Каховській ГЕС
Проєкти
Всі проєкти за напрямомПідтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України
Пункти обігріву та евакуація: надання допомоги постраждалому населенню України
Команда
У 2014 році команда запустила кол-центр для переселенців із Луганщини, Донеччини та Криму. У руках були кнопкові телефони Nokia та декілька сімкарт. Номери допомоги розповсюджували в соціальних мережах.
Первинно консультували людей щодо безпечного виїзду, оплачували квитки та допомагали з розселенням. Впродовж 8 років вплив розширювався: приймалися гуманітарні запити, надавалися юридичні та психологічні консультації, фіксувалися порушення прав людини тощо.
У 2022 році ми навчилися приймати звернення з усієї країни.
Історія
У 2014 році майбутні члени та членкині фонду вимушено покинули Луганськ і Крим через окупацію. Вже в Києві усвідомили, що варто зосередити зусилля на допомозі вимушеним переселенцям і тим, хто прагне покинути ТОТ.
Команда запустила кол-центр для ВПО з Луганщини, Донеччини та Криму. Напрям приймав звернення безперервно. Дзвонили й люди, які були готові допомогти та прийняти постраждалих. Упродовж години телефонували 10-60 осіб. Базою інформації стала Excel-таблиця.
Продовжували приймати дзвінки від постраждалих: надавали інформацію щодо пошуку житла, отримання продуктів харчування та гігієнічних засобів, надавали юридичні консультації тощо.
Систематизували запити за основними напрямами: гуманітарна допомога, консультації з правових і освітніх питань. Визначили потребу громад Луганщини та Донеччини у розвитку, що стало основою освітнього напряму.
Переважно приймали звернення щодо гуманітарної допомоги та консультацій з юридичних питань. За 2019 рік було прийнято 2400 дзвінків.
Крім звернень щодо гуманітарної та правової допомоги, до кол-центру надходили дзвінки щодо питань про державні заходи карантину проти пандемії COVID-19, правил перетину контрольних пунктів в’їзду та виїзду з тимчасово окупованих територій (КПВВ).
Цього року навчилися приймати звернення з усієї країни, базу інформації з Excel-таблиці адаптували в CRM-систему. Також мапували послуги, зберігали корисні контакти та налагоджували теплі зв’язки з іншими організаціями. У релокований офіс в Ужгороді приходили волонтери, саме вони першими відповідали на дзвінки та передавали запити у Дніпро, де розгорнувся напрям евакуації. Чимало волонтерів згодом долучилися до команди.
Займалися не лише прийомом заявок на евакуацію, а й консультували щодо отримання благодійної допомоги, надавали юридичні та психологічні консультації, допомагали з розселенням.
Команда фонду перебувала на місці трагедії на Каховській ГЕС від першого дня, а кол-центр обробляв звернення постраждалих. Команда оперативно реагувала на запити та передавала необхідну інформацію, аби разом із ДСНС, волонтерами та представниками громадських організацій надати допомогу постраждалим.
Від 24 лютого 2022 року кол-центр БФ «Схід SOS» обробив понад 500 000 заявок, це понад 2 000 000 хвилин розмов.
Кол-центр веде моніторинг гуманітарних організацій по всій території України та регулярно оновлює інформацію щодо гуманітарних штабів. Ми прагнемо надавати найактуальнішу інформацію та необхідну підтримку тим, хто звертається по допомогу.
Членкиня правління та координаторка кол-центру та евакуації Євгенія Ткачук
Контакти
Оператори кол-центру БФ «Схід SOS» приймають звернення з понеділка по суботу (8:00-18:00): 0800 332 614
Отримати консультацію можна й у месенджерах:
+38 099 710 48 72 (вайбер)
+38 096 108 60 48 (телеграм)
Ми допоможемо з:
- записом на евакуацію зі прифронтових і деокупованих територій
- запитом на надання будівельних матеріалів для постраждалих унаслідок війни громад
- оформленням заявки на дрібний ремонт на Донеччині та Харківщині
- розселенням на відносно безпечних територіях
- інформуванням про підтримку від фонду та партнерських організацій
- консультаціями щодо отримання соціальних виплат