Пункти обігріву та евакуація: надання допомоги постраждалому населенню України
Метою проєкту є забезпечення комплексної допомоги та захисту громадян, які постраждали внаслідок російської агресії в Україні. Проєкт включає широкий спектр заходів, спрямованих на підтримку людей у надзвичайних ситуаціях, включно з облаштуванням безпечних просторів, юридичною та гуманітарною допомогою, а також евакуацією з зон бойових дій.
Облаштування «Пунктів незламності»
Створення умов у спеціально обладнаних локаціях, де люди можуть отримати необхідну допомогу під час відлючень світла або блекаутів, зокрема зігритися, зарядити техніку, приготувати їжу, скористуватися інтернетом тощо.
Підтримка транзитних шелтерів у Харкові, Запоріжжі, Дніпрі
Забезпечення належного функціонування шелтерів для маломобільних осіб. Тут люди можуть знайти тимчасовий притулок на час, поки команда СХІД-СОС шукає для них постійне місце проживання або допомагає відновити необхідні документи. Шелтери забезпечені всім необхідним для короткострокового проживання, включно з засобами для гігієни, спальними місцями та гарячим харчуванням.
Швидка ізоляція будівель після прильотів
Оперативне реагування на руйнування інфраструктури, включаючи швидку ізоляцію будівель після обстрілів для запобігання подальшій шкоді. Закупівля матеріалів (OSB, плівка, шифер, цвяхи, бруси тощо) забезпечує ефективність тимчасових ремонтів для захисту майна та життя людей.
Надання юридичної допомоги на місцях
Організація юридичної підтримки для постраждалих, включно з консультативною допомогою у відновленні прав, документів, отриманні відшкодувань та іншої необхідної правової допомоги в кризових ситуаціях.
Евакуація з гарячих точок
Організація безпечної евакуації громадян із зон активних бойових дій для швидкого переміщення людей із зон ризику задля збереження їхнього життя і здоров’я.
Надання допомоги після підриву Каховської ГЕС
Проєкт надає підтримку постраждалим мешканцям та їхнім потребам на підтоплених територіях Херсонщини. Крім того, було налагоджено тісну співпрацю з ДСНС для надання термінової допомоги, евакуації людей і тварин, а також ліквідації наслідків катастрофи.
Diakonie Katastrophenhilfe
1 грудня 2022 року – 30 жовтня 2023 року
Підконтрольні Уряду України території Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей
Загальний бюджет – 39 799 000 гривень
Прифронтові громади отримували комплексну допомогу. Частина коштів була скерована на кризове реагування після підриву Каховської ГЕС російськими окупантами. Команда фонду оперативно діяла в Херсонській області, надаючи допомогу та евакуюючи людей і тварин із підтоплених територій.