Відбудова
Мета
Досягнення в цифрах
після обстрілів з боку рф
Проєкти
Всі проєкти за напрямомІнтегроване гуманітарне реагування для постраждалих від конфлікту громад в Україні
Придбання аварійного обладнання для постраждалих від підриву Каховської ГЕС
Допомога населенню районів, що постраждали від військових дій та руйнування Каховської дамби, необхідними будівельними матеріалами, які можуть бути використані для проведення легкого ремонту та підготовки до зими
Пункти обігріву та евакуація: надання допомоги постраждалому населенню України
Команда
Команда ремонтує пошкоджене внаслідок війни житло та відбудовує соціальну інфраструктуру від 2022 року.
Напрям відбудови – протидія плану рф щодо знищення України та інфраструктури, а також допомога людям, які страждають від російської агресії. Команда реалізує 2 головні проєкти – ремонт пошкодженого внаслідок війни житла в Харківській і Донецькій областях, а також ремонт соціальної інфраструктури (геріатричні центри, будинки для людей старшого віку, шелтерів для представників маломобільних груп тощо).
Команда постійно оснащує пункти незламності, заклади освіти та фельдшерсько-акушерські пункти генераторами, старлінками, обігрівачами, буржуйками та бойлерами. Забезпечуємо прифронтові громади опалювальними матеріалами.
Історія
Напрям започаткували у вересні для підтримки зусиль фонду щодо евакуації зі прифронтових територій. Тоді команда усвідомила, що місць для врятованих не вистачає, тож ми почали ремонтувати геріатричні центри та шелтери.
У цей рік відремонтували та облаштували терцентри на Івано-Франківщині (село Блюдники, село Більшівці) та геріатричне відділення лікарні (селище Лисець).
Команда відвідувала села та містечка у прифронті, збирала запити на відновлення домогосподарств, а бригади проводили дрібний ремонт, ремонтні роботи дахів і заміну вікон, що були пошкоджені внаслідок обстрілів з боку рф.
Спільно з Калуською міською радою відкрили геріатричний центр у місті Калуш на базі лікарні. Центр створено для представників маломобільних груп населення та людей з інвалідністю, що виїхали з тимчасово окупованих і прифронтових територій.
Разом із місцевою владою та міжнародними донорами відкрили установу для ВПО зі психічними порушеннями на базі Плисківського психоневрологічного інтернату на Вінниччині. Там під цілодобовим наглядом спеціалістів проживатимуть близько 30 евакуйованих людей зі прифронтових територій.
Завершили ремонт колишньої будівлі геріатрії на Закарпатті (село Нересниця) для переселених дітей з Покровська.
На Черкащині (місто Умань) облаштували транзитний шелтер і геріатричний центр для людей похилого віку.
У партнерстві з центром надання гуманітарної допомоги «Волонтер-68» відкрили перший транзитний шелтер для представників маломобільних груп населення та людей з інвалідністю на Харківщині.
Продовжили реагувати на звернення щодо ремонтів будівель у громадах, студентських гуртожитків і закладів освіти, які постраждали від ракетних атак з боку армії рф.
Запусттили процес ремонту та облаштування терцентрів на Тернопільщині та Івано-Франківщині.
Найскладніше – спланувати роботу на обмежені ресурси, аби мати змогу полагодити якомога більшу кількість осель.
Менеджер напряму відбудови Олександр Шманьов