Всі напрями

Фестиваль думок

Активний

Мета

«Фестиваль думок» – щорічна інтелектуальна зустріч і платформа для обговорення важливих тем. Це місце, де кожен може долучитися до дискусій і отримати якісний зворотній зв’язок. 

Подія збирає лідерів думок, представників влади, громадського сектору та міжнародної спільноти, а також усіх свідомих жителів країни, які прагнуть обговорити життя та майбутнє країни.

Як це відбувається?

Збір тем

За декілька місяців до фестивалю запропонувати тему може кожен охочий. Цей формат дозволяє обговорювати найактуальніші для України питання та виклики, зокрема й про війну, освіту, реформи, організацію міського простору, впровадження законодавчих ініціатив, фотографію, кіно, спорт, мистецтво, екологію тощо.

Пошук експертів та експерток

Ми запрошуємо лідерів думок, професіоналів і представників влади, які можуть зрозуміло пояснити складне, дати відповіді на запитання, а також запропонувати способи реагування.

Проведення фестивалю

Подія відбувається в офлайн-форматі. Учасники та учасниці мають можливість долучитися до обговорень у межах панельних дискусій. Ми готуємо також дитячі локації, благодійні ярмарки, фотовиставки та інші інтерактивні ініціативи, що залежать від теми року. 

Фестиваль в цифрах

8
зустрічей від 2017 року
4 300+
учасників і учасниць
офлайн-дискусій
15 000+
учасників і учасниць
онлайн-зустрічей і трансляцій
8
країн стали партнерами фестивалю
170+
проведених дискусій на
важливі теми

Команда

Проведення фестивалю координує освітній напрям БФ «Схід SOS», проте до реалізації активно долучається більша частина команди фонду.

Фестиваль думок | БФ «Схід SOS», картинка №1
Команда БФ «Схід SOS» на «Фестивалі думок» 2023 року

Історія

Підсумкове відео з «Фестивалю думок 2024»
2017

 Фестиваль  вперше відбувся в Сєвєродонецьку, близько 500 людей взяли участь у 24 дискусіях. Ідея створення була запозичена в партнерів БФ «Схід SOS» – естонської організації «Mondo». Саме в Естонії ARVAMUSFESTIVAL є щорічною традицією, що об’єднує всіх небайдужих жителів країни.

2018

У вересні  у Сєвєродонецьку  фестиваль  відбувся вдруге, близько 800 людей долучилися до 27 дискусій. Дитяча локація зібрала понад 200 наймолодших відвідувачів. Спікерами та спікерками стали люди з Києва, Львова, Харкова, Каменського, Лисичанська та Сєвєродонецька, а також Німеччини, Нідерландів і Естонії.

2019

Третій фестиваль  у Сєвєродонецьку прийняв понад 1 000 відвідувачів, тоді ми провели 25 дискусій і 12 додаткових активностей (виставки, перформанси, флешмоби, арт-інсталяції, презентації тощо). Запропонованих тем було понад 80. Саме в цей рік на фестиваль завітала рекордна кількість спікерів і спікерок з інших країн. 

2020

Відбувся четвертий «Фестиваль думок»,  що зібрав понад 12 500 переглядів прямих трансляцій і 450 людей на офлайн-локаціях. Протягом 6 днів відбулося 29 дискусій за участі 123 спікерів і спікерок. Актуальним було осмислення досвіду тривалого локдауну, а важливою відмінністю стали виїзні дискусії на лисичанському Гранд-Каньйоні (кар’єрі, що утворився внаслідок незаконного видобутку вугілля). Толі ми привернули увагу до цієї пам’ятки корупції та поговорили про екологічну ситуацію в регіоні.

2021

Попри дощ і погану погоду, п’ятий «Фестивалю думок»  зібрав понад 600 учасників і учасниць. До онлайн-події долучилися ще понад 2 000 людей.

Ми провели 30 дискусій, воркшопів, майстер-класів та інших активностей, що згуртували людей на площі Перемоги в Сєвєродонецьку. На 7 локаціях просто неба експерти та експертки з України та Європи обговорювали війну та кризи. Дискутували на тему мистецтва, освіти, змін у законодавстві та діджиталізації. 

У другий день близько 80 людей зібралися на виїзній локації – Привільнянському плацдармі, аби разом зі представниками влади та експертами обговорити можливості розвитку туризму на Луганщині, а також спростувати нав’язані російською пропагандою міфи.

2022

Фестиваль  відбувся вшосте, місто Сєвєродонецьк вже було тимчасово окуповане ворогом. Захід проводили у змішаному форматі – онлайн і офлайн. 

Онлайн спілкувалися про молодь, театр, історію, суспільство та пропаганду, остання дискусія була проведена німецькою мовою. Офлайн-зустріч складалася з 3 дискусій і арттерапії, всі активності відбулися в укритті. 81 учасник і учасниця мали змогу поділитися думками та баченням актуальних проблем.

2023

Всьоме у Києві фестиваль   об’єднав активістів для обговорення важливих тем і пошуку сенсів. Понад 280 людей долучилися до 8 панельних дискусій від 38 спікерів і спікерок. Подію провели в Національному музеї історії України у другій світовій війні, поблизу монумента Батьківщина-Мати. 

2024

Увосьме фестиваль відбувся в Києві. На території заповідника Софія Київська до нас долучилися близько 600 людей. Всі дискусії були обʼєднані темою «10 років війни: досвід, що змінює націю» та проводилися на 3 локаціях під відкритим небом. Ми обговорили виклики війни, як-от проблеми ветеранів, меморіалізацію, український схід, дезінформацію, дітей в окупації, освіту в умовах війни, рішення людей про повернення на ТОТ чи в зони бойових дій тощо.

Не забули й про наймолодших – для них зі спеціалістками мережі «Затишно space» організували яскравий дитячий простір. Всі гості мали можливість долучитися до просвітницьких ігор і побачити фотовиставки, зокрема й «Хроніки евакуації» про діяльність команди БФ «Схід SOS». У межах події відбувся показ-обговорення фільму та затишний концерт гурту «Пристані».

Цінність фестивалю в тому, що учасники та учасниці мають експертизу у важливих темах. Ми ділимося досвідом, дискутуємо та знаходимо спільні рішення, які можемо інтегрувати у сферах діяльності. Це можливість зустрітися, знайти корисні контакти й отримати інсайти. Фестиваль обʼєднав спільноту, що поповнюється новими, цікавими людьми щороку.

Співорганізаторка Юлія Кішенко

Фестиваль думок у Facebook

Фестиваль думок у Instagram

Фестивалю думок на YouTube

Телеграм-канал фестивалю

Партнери фестивалю

MTÜ Mondo

Міністерства закордонних справ Естонії 

Посольство Естонії Київ

UA: ДОНБАС 

UA: українське радіо Пульс

Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець» 

Democracy Reporting International Ukraine 

Ресурсний центр ГУРТ 

Українська Гельсінська спілка з прав людини

ВНУ ім. Даля 

Освітній дім прав людини – Чернігів

Libereco – Partnership for human rights 

Чеський центр 

Міністерства закордонних справ Чеської республіки

Посольство Швейцарії в Україні

ГО «Дім чотирилапи»

ДНЗ ЛЦПТО ДСЗ

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація

Галерея

Скопійовано!