Теплий. Ламповий. Конструктивний. У Сєвєродонецьку вчетверте відбувся Фестиваль думок

Події
Завершено

Цьогоріч вересень на сході вже традиційного розпочався з інтелектуального фестивалю Донбасу — Фестивалю думок. Цього разу в змішаному форматі — одразу онлайн та офлайн, та ще й на двох різних локаціях.

У 2020-му Фестиваль думок зібрав понад 12500 переглядів прямих трансляцій та близько 450 слухачів на “живих” локаціях. Загалом, всупереч усім карантинним обмеженням, протягом шести днів відбулося 29 дискусій за участі 123 спікерів.

 class=

Онлайн, що тривав з 1 по 4 вересня, відзначився великою кількістю гостей з українського громадського сектору — так, своїм досвідом ділилися представники/ці Кримської та Ромської правозахисних груп, VoxCheck, Voxukraine, ZMINA, Донбас SOS, Крим SOS, Міжнародний Центр Оборони та Безпеки (ICDS), Британської Ради в Україні, Фундація регіональних ініціатив, Ромського фонду «Чіріклі» та інших. Усі онлайн дискусії доступні для перегляду на сторінці фестивалю.

 class=

5 вересня в центрі Сєвєродонецька також відбулось чимало важливих розмов. Актуальним було осмислення досвіду життя на тривалому карантині, як на дискусіях “Коронавірус на Луганщині:  регіональні особливості боротьби з COVID-19”, “Osvita-online — чи був цей досвід корисним?” та “Як приборкати своїх драконів? Або як найкраще впоратися з наслідками криз та мінливих обставин в житті”.

Не обійшли стороною і теми щодо розвитку регіону — так, на дискусії “Шлях до успіху: чи варто ризикувати?” говорили про те, як можна стати успішним і що є мірилом успіху в невеликому провінційному містечку. Тема “Як розвинути громаду? Бачення майбутніх змін в Сєвєродонецьку” зібрала охочих обговорити майбутнє нашого міста, а під час обговорення “Як зробити місто привабливим для туристів?” з’явилось кілька важливих рішень із покращення сервісу в Сєвєродонецьку. 

 class=

Іншою популярною дискусією 5 вересня стала тема “Напади на громадських активістів та мирні зібрання. Порушення прав людини в Україні та Білорусі” за участі аналітикині Центру спільних дій Марії Квіцінської, а також Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва — представників Благодійного фонду Восток SOS, які нещодавно були незаконно затримані в Білорусі.

 class=

Цього року фестиваль наблизився до справжнього відкритого діалогу між громадою та владою. Зокрема, вперше в історії Фестивалю думок до дискусій долучились очільники місцевих адміністрацій — Олексій Бабченко (керівник ВЦА м. Золоте та с. Катеринівка), Олександр Стрюк (керівник ВЦА м. Сєвєродонецьк), Юрій Золкін (голова Станично-Луганської райдержадміністрації) та Роман Власенко (керівник Попаснянської районної ВЦА).

 class=

Та найбільше уваги привернули теми за участі керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергія Гайдая — дві дискусії, що стосувалися доцільності проведення міських виборів та відновлення інфраструктури Луганщини. Вони дозволили не лише привернути увагу до певних проблем регіону, але й почути часом дуже категоричні думки різних сторін і спробувати вийти на змістовний діалог щодо суперечливих питань.

 class=

Незважаючи на карантинні обмеження, не обійшлося без іноземних гостей. На дискусії “Баланс між цифровою трансформацією країни й кібербезпекою” досвідом своєї країни поділився Каймо Кууск — Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні.

 class=
 class=

Важливою особливістю Фестивалю думок стали виїзні дискусії на лисичанському Гранд-Каньйоні (кар’єрі, який утворився внаслідок незаконного видобутку вугілля). Таким чином ми привернули увагу до цієї одіозної пам’ятки корупції та поговорили про екологічну ситуацію в регіоні, безпосередньо споглядаючи наочний приклад екологічної катастрофи.

 class=

Щороку, завершуючи фестиваль, ми оцінюємо його однією влучною фразою. Сьогодні це про конструктивний теплий ламповий діалог. Незважаючи на всі життєві перепони, традиція продовжує жити, і до неї долучаються все більше людей. До того ж протягом вересня ми публікуватимемо відеозаписи наших офлайн-дискусій, аби продовжити розмови в онлайні. Відео можна буде переглянути на фейсбук сторінці фестивалю та на ютюб-каналі Восток SOS. А за цим лінком можна насолодитись атмосферними світлинами (автор фото – Денис Димов): https://cutt.ly/opinionfestival-photo.

 class=

Фестиваль думок – це майданчик для обговорення тем, важливих для громади. Він був задуманий як такий, що розвиває культуру обміну думками, аби кожен міг розповісти про своє бачення актуальних проблем, публічно поставити важливе запитання та почути відповідь експертів.

Повна програма Фестивалю думок 2020: https://bit.ly/festdumok2020

Фестиваль відбувся за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, Посольства Естонської Республіки в Україні, естонської організації “Mondo”, Правозахисного центру «Поступ» і Європейської комісії в рамках програми EU Aid Volunteers, а також мережі супермаркетів “Семья”.

Інші матеріали

Перейти до публікації Менеджерка напряму відбудови БФ «Схід SOS»: «Для мене важливо займатися геріатричними центрами та створювати гідні умови для людей, про яких немає кому подбати»
Менеджерка напряму відбудови БФ «Схід SOS»: «Для мене важливо займатися геріатричними центрами та створювати гідні умови для людей, про яких немає кому подбати»

Менеджерка напряму відбудови БФ «Схід SOS»: «Для мене важливо займатися геріатричними центрами та створювати гідні умови для людей, про яких немає кому подбати»

Перейти до публікації Шведський фотограф долучився до евакуації на Покровському напрямку
Шведський фотограф долучився до евакуації на Покровському напрямку

Шведський фотограф долучився до евакуації на Покровському напрямку

Перейти до публікації Український Схід. Чи достатньо ми знаємо про Донеччину і Луганщину?
Український Схід. Чи достатньо ми знаємо про Донеччину і Луганщину?
 21.09.2024

Український Схід. Чи достатньо ми знаємо про Донеччину і Луганщину?

Скопійовано!