EN

Звернення до Президента України щодо ветування закону про множинне громадянство

Представники Коаліції організацій, що опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України звернулися до Президента України щодо ветування закону про введення інституту множинного громадянства в Україні. 

18 червня 2025 року Верховна Рада України в другому читанні прийняла проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення реалізації права на набуття та збереження громадянства України. Він передбачає надання громадянам України можливості мати кілька паспортів різних країн. Однак, крім цього, містить ризики втрати громадянства України для жителів тимчасово окупованих територій і тих, хто постраждав внаслідок окупації. 

Раніше представники Коаліції вже висловлювали офіційну позицію та звертали увагу народних депутатів України на системні проблеми та ризики, які містяться на всіх етапах розгляду законопроєкту.

Попри важливість вдосконалення законодавства України в сфері громадянства, запропоновані Законом зміни матимуть безпосередній негативний вплив на можливість набуття громадянства України для осіб без громадянства та під ризиком безгромадянства, недокументованих громадян України з ТОТ України, біженців, осіб, які потребують додаткового захисту, шукачів захисту та їхніх дітей. Закон містить суттєві ризики, створює додаткові підстави втрати громадянства України жителями ТОТ України та фактично запроваджує додаткове покарання у вигляді втрати громадянства України за вчинення окремих категорій злочинів заклади постійно приймають людей, які були змушені покинути свої домівки. Ми системно підтримуємо прихистки: передаємо гігієнічні набори, щоб забезпечити базові потреби людей старшого віку та представників маломобільних груп населення, а також меблі й побутову техніку, яка робить умови проживання більш гідними. Цього разу також передали матеріали для ремонту одного з приміщень.

йдеться у зверненні до Володимира Зеленського

Зважаючи на це, представники громадських організацій надіслали звернення до Офісу Президента з проханням застосувати право вето до вказаного Закону та повернути його до Верховної Ради України з пропозиціями внесення правок.

Ознайомитися з повним документом звернення та пропозиціями до внесення правок можна нижче.

До підписання документа долучилися:

– Центр прав людини ZMINA

– ГО «Донбас СОС»

– Благодійна організація «Благодійний фонд «Стабілізейшен суппорт сервісез»

– БФ «Схід SOS» 

– Кримська правозахисна група

– Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» 

– Благодійний фонд «Право на захист»

– ГО «КРИМСОС»

Інші матеріали

Перейти до публікації Буткемп «Школу-вгору» об’єднав 10 шкільних команд прифронту на навчанні зі проєктного менеджменту
Буткемп «Школу-вгору» об’єднав 10 шкільних команд прифронту на навчанні зі проєктного менеджменту

Буткемп «Школу-вгору» об’єднав 10 шкільних команд прифронту на навчанні зі проєктного менеджменту

Перейти до публікації Ідеологія замість освіти: БФ «Схід SOS» документує свідчення випускників шкіл на ТОТ 
Ідеологія замість освіти: БФ «Схід SOS» документує свідчення випускників шкіл на ТОТ 

Ідеологія замість освіти: БФ «Схід SOS» документує свідчення випускників шкіл на ТОТ 

Перейти до публікації БФ «Схід SOS» провів моніторинг відновлення будівлі закладу первинної медичної допомоги в місті Миколаїв
БФ «Схід SOS» провів моніторинг відновлення будівлі закладу первинної медичної допомоги в місті Миколаїв

БФ «Схід SOS» провів моніторинг відновлення будівлі закладу первинної медичної допомоги в місті Миколаїв

Скопійовано!