EN

Зустріч з експертами міжнародного рівня з питань переселення

ВПОЗ ініціативи Гельсінкської Громадянської Асамблеї (Helsinki Citizens ‘Assembly) та хабу “Будинок вільних людей”, 2 і 3 квітня e Києві (Кирилівська, 13-Д) відбудеться зустріч громадських організацій, які здійснюють допомогу переселенцям, з колегами з інших країн, що зіткнулися з проблематикою внутрішнього переміщення населення, з метою обміну досвідом.

В Україну приїдуть міжнародні експерти, які мають досвід роботи з переселенцями в своїх країнах. Можлива організація інтерв’ю.

Гельсінська Громадянська Асамблея спеціалізується в питаннях конфліктів, миру і діалогу. Серед її партнерів – активісти та організації в східній Європі і на Кавказі, які свого часу також опинилися в пост-конфліктних ситуаціях, пов’язаних з масовим переміщенням населення (Абхазія, Югославський конфлікт).

Попередні теми дискусії: інтеграція внутрішньо переміщених осіб (робота, житло, освіту); психологічна робота з жертвами політичних репресій та військових дій; міжнародна адвокація; відновлення справедливості (розслідування злочинів і порушень прав людини). Можливість інтерактивного неформального спілкування забезпечить більш ефективний обмін практиками. Гельсінська Громадянська Асамблея завжди діє в цілях зміцнення громадянського суспільства і побудови зв’язків солідарності між його членами.

Звертаємо Вашу увагу, що сам захід закритий для ЗМІ, але учасники готові надати Вам інтерв’ю та коментарі в режимі вільного спілкування по закінченню першої частини заходу, 2 квітня, після 17:30 у приміщенні хаба “Будинок Вільних Людей”.

Додаткові питання: [email protected], (066) 926 74 30.

Захід проходить у партнерстві з Українською ініціативою зміцнення довіри (UCBI), яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Інформація про спікерів:

Sinisa Volarović

«Група 484», Белград, Сербія.
Має багатий досвід по роботі з ВПЛ і біженцями в Сербії. Працював з соціальною та житловою політикою щодо ВПЛ із залученням ВПЛ до цього процесу, по включенню в політику працевлаштування біженців Хорватії і Боснії. На даний момент працює з проблем з психічними розладами серед людей, які пережили переміщення, і живуть в Сербії.

Олександра Кулаєва

Керівник відділу Східної Європи та Центральної Азії FIDH (Міжнародної Федерації з прав людини), Париж.
Приєдналася до діяльності Секретаріату FIDH після переїзду до Франції в 2002 році. Випускник Санкт-Петербурзького державного університету, працювала спочатку для російського Правозахисного об’єднання “Меморіал”. В ході її роботи на FIDH, провела десятки розслідувань місії в країнах Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії.
Є автором багатьох статей і доповідей з прав людини, що стосуються цього регіону, включаючи Україну, і є співавтором книги “Чечня: десять ключів до розуміння”, Paris, La Decouverte

Юлія Харашвілі

Заступник Директора Департаменту міжнародних зв’язків Міністерства у справах біженців і розселення.
Голова асоціації жінок ВПЛ “Згода”, член консультативної групи вищого рівня для Глобального дослідження про вплив резолюції ООН +1325.
Досвід роботи: Експерт у вирішенні питань, пов’язаних з конфліктом індукованого внутрішнього переміщення населення, вимушеної міграції, права жінок, особливо тих, які постраждали в результаті конфлікту, жінок, миру і безпеки.

Anne Le Huérou

Соціолог, викладач університету Париж Нантер (Франція), член Інституту соціальних наук.
Проводить дослідження в пострадянській Росії та інших пострадянських країнах з 1990-х років з упором на громадянське суспільство, війни і насильства, трудової міграції та правоохоронних органів.
Є автором публікацій про державний насильстві проти цивільних осіб в післявоєнній Чеченській Республіці, один з редакторів книги “Війни в Чечні і за її межами” (Рутледж, 2014) і (разом з Е. Симон) “Україна Майдану” в колективному збірнику “(in) securités Humaines”. Крім наукової роботи бере участь у діяльності багатьох французьких і міжнародних правозахисних організацій і громадянських рухів робочих Східної Європи і пострадянських країн. Є членом французького відділення Гельсінської громадянської Асамблеї від його створення в 1990 році.

Diana Kolnikoff

Клінічний психолог-психоаналітик
Працювала більше 15 років з жертвами насильства політичних репресій в Центрі Primo Levi в Парижі (є одним із засновників), центр реабілітації жертв тортур і політичних репресій.
Також є засновником програми СЛІДИ і в даний час керівник проекту «Судовий процес – психологічна підтримка жертв» і проекту «Підтримка захисників прав Людини».

Juan Boggino

Психолог – психоаналітик; один із засновників асоціації СЛІДИ, міжнародна клінічна мережу, в 2006 році. Колишній лікар, відповідальність за «дитячий сад» в Центрі догляду Primo Levi (жертв тортур і насильства політика) в Парижі. Гуманітарні місії (“Лікарі Миру” і “Лікарі без кордонів”). В даний час відповідальність програми СЛІДИ «психотерапевтичний супровід для матерів і дітей, які постраждали від війни і політичного насильства».

Anne Le Huérou

Викладач університету (Париж Нантер, Франція), член ХГА.

Eric Simon

Жуналіст, активіст, член ХГА.

Серед українських учасників будуть:

  • Олександра Дворецька, Схід SOS,
  • Таміла Ташева, Крим SOS,
  • Новий Донбас,
  • Центр зайнятості вільних людей,
  • Максим Буткевич, проект «Без кордонів»,
  • Наталя Щербина, психолог,
  • Володимир Сутковой, учитель, член асоціації «Нова Доба» (м. Бахмут, Донецька область),
    та інші.
восток-sos mondo edc

Інші матеріали

Перейти до публікації Команда БФ «Схід SOS» здійснила адвокаційний візит до Німеччини
Команда БФ «Схід SOS» здійснила адвокаційний візит до Німеччини

Команда БФ «Схід SOS» здійснила адвокаційний візит до Німеччини

Перейти до публікації БФ «Схід SOS» здійснив моніторинг ремонту пошкодженого внаслідок війни дитсадку «Барвінок»
БФ «Схід SOS» здійснив моніторинг ремонту пошкодженого внаслідок війни дитсадку «Барвінок»

БФ «Схід SOS» здійснив моніторинг ремонту пошкодженого внаслідок війни дитсадку «Барвінок»

Перейти до публікації «Ізі Кемп-2025»: 22 липня на Закарпатті відкриваємо новий сезон табору з надолуження освітніх втрат 
«Ізі Кемп-2025»: 22 липня на Закарпатті відкриваємо новий сезон табору з надолуження освітніх втрат 

«Ізі Кемп-2025»: 22 липня на Закарпатті відкриваємо новий сезон табору з надолуження освітніх втрат 

Скопійовано!