У січні на окупованих територіях Донбасу затримали чотирьох людей – звіт
У січні 2021 року на тимчасово окупованих Російською Федерацією частинах Луганської та Донецької областей України були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, створення паралельної правової системи, втягнення неповнолітніх у пропаганду, порушення права власності.
На жаль, всі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік».
Незаконні арешти, затримання й обмеження свободи пересування
9 січня 2021 року у соцмережі «ВКонтакте» з’явилося повідомлення про зникнення двох братів жителів міста Кадіївка (колишній Стаханов) Луганської області Ігоря і Олександра Борисових.
Пізніше з’явилася інформація, що їх затримали представники так званого «МДБ ЛНР»: «Братів затримали 6 січня – Олександра біля власного будинку, а Ігоря біля магазину продуктів, який є спільним бізнесом Борисових. «МДБ» намагається знайти докази, щоб звинуватити їх у шпигунстві на користь України. Адвокат затриманих двічі намагався зустрітися з Борисовими, однак бойовики відмовляють йому в цьому до закінчення 30-денної перевірки».
Олександр Борисов займається перевезеннями людей з ОРЛО на підконтрольну Українському уряду територію. Його брат Ігор працює майстром на станції СТО, а також нещодавно вони відкрили магазин продуктів. Про це повідомляють «Новини Донбасу».
10 січня 2021 року в соцмережі «ВКонтакте» з’явилося повідомлення про зникнення батька та сина Гробовікових Олександра Павловича і Дмитра Олександровича 1949 і 1975 років народження.
Чоловіки зникли в місті Довжанськ (колишній Свердловськ) за дивних обставин: «Зникли з дому, в квартиру заходили, там повний безлад, документів, телефонів немає. У пральній машині були речі, а на плиті їжа, склалося враження, що люди вийшли в магазин або кудись ненадовго».
Примус до членства в «громадських» організаціях і участі в «патріотичних» і «соціальних» акціях «ЛНР» і «ДНР». Залучення дітей до пропаганди
На тимчасово окупованих Російською Федерацією частинах Луганської та Донецької областей, під виглядом «військово-патріотичного виховання» ведеться антиукраїнська пропаганда серед дітей, підлітків і молоді із залученням їх до членства в «громадських» організаціях. Працівники бюджетних підприємств, на яких запроваджене так зване «зовнішнє управління», не мають можливості відмовитися від участі в діяльності «громадських» організацій, оскільки ризикують піддатися серйозному тиску та переслідуванням.
15 січня 2021 року в Кадіївці (колишній Стаханов) Луганської області пройшла акція пам’яті учасників краснодонської підпільної організації «Молода гвардія» у 78-ту річницю їх загибелі. Організатором виступило місцеве відділення проєкту «Молода гвардія» так званого громадського руху «Мир Луганщині». У заході брали участь школярі старшого віку.
Порушення права власності
У січні 2021 року на тимчасово окупованих Російською Федерацією частинах Луганської та Донецької областей триває процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні. На нашу думку, наведені нижче факти слід кваліфікувати як порушення права власності. Слід зазначити, що дані порушення носять на території окупованих районів Луганської та Донецької областей системний і масовий характер.
● Так званий «фонд держмайна ДНР» у січні 2021 року не публікував повідомлення про передачу в оренду об’єктів безхазяйного нерухомого майна.
● У так званій «ЛНР» у січні 2021 року так званим «державним комітетом податків і зборів» було розміщено 21 оголошення про виявлення різного безхазяйного майна.
Серед оголошеного безхазяйним майна вказані:
майно юридичних осіб:
- нерухоме майно військової частини 3035 Національної гвардії України: нежитлові приміщення, військові склади, гаражі, спортивний зал, їдальня з допоміжною будівлею, кухня, господарські будівлі, овочесховище;
- обладнання спортзалу, яке належить ПАТ «ЛУМ»: секції підмостя підлоги, килимове покриття;
- чотириповерхова нежитлова цегляна будівля, нежитлові приміщення, тура будівельна, офісні меблі, сейфи, комп’ютерна техніка, обігрівач, вогнегасники, трибуни для доповіді, інформаційні стенди, пожежна сигналізація, електролічильник, драбини, GPS навігатор, обладнання мобільного зв’язку, депозити в банківських скриньках, банкомат, металева рекламна конструкція.
майно фізичних осіб:
- майно фізичних осіб: легкові автомобілі, тютюнові вироби, недобудована триповерхова будівля, стелажі металеві, офісні меблі.
COVID-19 в ОРДЛО
У Міністерства охорони здоров’я України відсутні дані про ситуацію з COVID-19 на непідконтрольних територіях Донбасу і в включеному Криму.
За статистикою, яку дають в так званій «ДНР», всього станом на 27 січня 2021 року зареєстрованих і підтверджених випадків інфекції COVID-19 – 20153, 10733 осіб одужали, 1777 померли.
У так званій «ЛНР» за їхньою статистикою на 29 січня 2020 року зареєстровано 2577 випадків захворювань COVID-19, виписані з лікарень 2120 осіб, померло 224.
На території ОРДЛО відсутні вільні ЗМІ і про проблеми, пов’язані з епідемією, ми можемо судити тільки за повідомленнями і коментарям в соцмережах, а також за непрямими ознаками.
В так званій «ДНР» готуються до вакцінування від коронавірусної інфекції російським препаратом «Супутник V».
Про це заявив самопроголошений голова так званої «ДНР» Денис Пушилін: «Як ми і заявляли раніше, в січні чекаємо вакцину. Підготовчі заходи зараз проходять – готуються місця, де буде зберігатися вакцина, проводитися вакцинація. Також готуються списки. В першу чергу будемо вакцинувати співробітників установ охорони здоров’я, освіти, працівників соціальної сфери, які контактують з людьми, і силових відомств».
В так званій «ДНР» очікують з Росії близько 80 тис. доз вакцини від COVID-19, в так званій «ЛНР» 65 тис. доз. Про це повідомляє так зване «ЗМІ ЛНР» Луганський інформаційний центр.
Дивитися результати моніторингу в PDF українською мовою.
Посмотреть результаты мониторинга в PDF на русском языке.
Read PDF in English.