EN

У березні психологи БФ «Схід SOS» надали 99 консультацій на транзитному пункті в Павлограді

Новини
01.05.2025
Захист та необхідна психосоціальна підтримка постраждалого від війни населення прифронтових регіонів України
У березні психологи БФ «Схід SOS» надали 99 консультацій на транзитному пункті в Павлограді | БФ «Схід SOS», картинка №1

Команда Благодійного фонду «Схід SOS» продовжує працювати на транзитному пункті в Павлограді, куди щодня прибувають евакуаційні автобуси з прифронтових міст. Люди втрачають домівки, зв’язок із близькими, документи, тварин, бізнес. Іноді – все водночас. 

Психологиня фонду Ірина Мороз поділилися історією 70-річної жінки, яку вона зустріла на транзитному пункті. Фахівчині жінка розповіла, що йшла пішки в Селидово прощатися з дітьми, які були поховані в місті, не знаючи, що дорога замінована.

Приїхавши з волонтерами до Павлограда, жінка була дуже спокійна, дякувала за допомогу, спілкувалася з усіма, усміхалася. Попри те, що пережила втрату всіх дітей, зберігала позитивний настрій. Зрештою, вона вирішила їхати до Польщі за програмою для переселенців. Казала, що збирається вчити мову й адаптуватися. Мене вразило, як стійко вона трималася та будувала плани.

Психологиня Ірина Мороз

Іншого дня на транзитному пункті психологиня фонду Ірина Лисенко познайомилась із жінкою, яка мала 10-річну доньку. Мати довго не наважувалася на евакуацію з Покровська, адже страх залишитися без дому і відчуття невідомості були сильнішими за страх обстрілів. Вона ховалася сама та переховувала доньку від евакуації, бо те, що знала, здавалося менш страшним, ніж невідоме «після». На жаль, це поширена модель поведінки серед постраждалих. Тому для команди БФ «Схід SOS» найголовніше –  показати, що люди не наодинці зі своєю бідою і їх є кому підтримати.

Коли родина приїхали на транзитний пункт, мама була у важкому емоційному стані. Навіть прості дії, як-от увійти в особистий онлайн-кабінет, давалися їй складно. І була донька, яка зібрала документи, засоби гігієни, улюблену іграшку. Така дитяча зрілість насторожує. Після першої психологічної допомоги мама почала трохи заспокоюватися й пробувати планувати, куди та як рухатися далі. Із транзиту вони поїхали в модульне містечко в центральному регіоні України. Мені хочеться вірити, що на новому місці у дитини буде шанс наздогнати дитинство – ходити до школи, спілкуватися з однолітками, відвідувати гуртки.

Ірина Лисенко

Наші психологи, соціальні працівники, юристи та координатори допомагають людям оговтатися після виїзду, знайти житло, оформити документи, відновити зв’язок із рідними. Часто просто знаходяться поряд і слухають, адже це теж неабияка підтримка для евакуйованих.

У березні фахівці БФ «Схід SOS» надали 99 психологічних консультацій, що допомогли стабілізувати психоемоційний стан людей та побудувати план дій після виїзду з рідної домівки.

Психологічна допомога здійснюється в межах проєкту «Захист та необхідна психосоціальна підтримка постраждалого від війни населення прифронтових регіонів України», що реалізується за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. А також у межах проєкту «Допомога для покриття критичних та основних завершальних активностей і витрат на підтримку партнерів у межах продовження проєкту BHA», що реалізується за фінансової підтримки гуманітарної організації CARE.

Читайте історію евакуйованої жінки з Краснопілля разом із господарством.

Інші матеріали

Перейти до публікації Відновлення та розвиток освіти: Благодійний фонд «Схід SOS» відкриває набір на навчання з проєктного менеджменту для освітян зі прифронтових шкіл
Відновлення та розвиток освіти: Благодійний фонд «Схід SOS» відкриває набір на навчання з проєктного менеджменту для освітян зі прифронтових шкіл

Відновлення та розвиток освіти: Благодійний фонд «Схід SOS» відкриває набір на навчання з проєктного менеджменту для освітян зі прифронтових шкіл

Перейти до публікації Донати в дії: БФ «Схід SOS» передав РЕБи та детектори дронів поліції Донеччини на суму понад 667 000 грн
Донати в дії: БФ «Схід SOS» передав РЕБи та детектори дронів поліції Донеччини на суму понад 667 000 грн

Донати в дії: БФ «Схід SOS» передав РЕБи та детектори дронів поліції Донеччини на суму понад 667 000 грн

Перейти до публікації Знайдені друзі: як БФ «Схід SOS» допоміг Анатолію з Донеччини відновити втрачений зв'язок
Знайдені друзі: як БФ «Схід SOS» допоміг Анатолію з Донеччини відновити втрачений зв’язок

Знайдені друзі: як БФ «Схід SOS» допоміг Анатолію з Донеччини відновити втрачений зв'язок

Скопійовано!