EN

Постанова про порушення порядку в’їзду та виїзду з ТОТ: як діяти? (інструкція)

Новини
15.04.2021

До уваги осіб, які мають намір виїжджати з тимчасово окупованої території через прикордонні автомобільні пункти пропуску Гоптівка, Мілове!

Збільшилась кількість випадків складання протоколів та постанов про скоєння адміністративного правопорушення “Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї”, передбаченого ст. 204-2 КУпАП України.    

Якщо Ви не маєте можливість виїхати з тимчасово окупованої території через КПВВ і плануєте поїздку через пункти “Гоптівка” та “Мілове”, вам буде корисна ця інструкція.

Якщо під час перетину державного кордону України співробітник прикордонної служби повідомляє, що Ви вчинили правопорушення, передбачене ст. 204-2  

Ваші дії:

  1. Ввічливо поясність співробітнику всі обставини через які Ви були вимушені в’їхати на підконконтрольну Урядові територію в об’їзд КПВВ. Це може бути відсутність дозволу зі сторони так званих “республік”, терміновість поїздки, стан здоров’я тощо. За можливості пред’явіть прикордоннику підтверджуючі документи. Також через малозначність правопорушення, Ви можете клопотати не застосовувати адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням (ст. 22 КУпАП)
  2. Якщо прикордонник все одно має намір притягнути до адміністративної відповідальності, оскаржуйте стягнення і вимагайте складання протоколу про адміністративне правопорушення (ст. 258 КУпАП). В протоколі обов’язково зазначте чому Ви не погоджуєтесь з притягненням до відповідальності і вкажіть всі обставини, через які Ви були вимушені в’їхати на підконконтрольну Урядові територію в об’їзд КПВВ. 

Такими обставинами можуть бути:

  • Похилий вік особи, наявність інвалідності, тяжкий стан здоров’я особи;
  • Наявність на утриманні у особи двох і більше неповнолітніх, або осіб з інвалідністю;
  • Здійснення догляду за близьким родичем у тяжкому стані (мати, батько, дід, баба, дитина, брат, сестра, всиновлений чи всиновитель);
  • Слідування з метою відвідання похорону близьких родичів; отримання медичної допомоги; навчання для студентів/школярів або для складання сесії чи ЗНО; для вирішення питань, пов’язаних з оформленням документів (паспорт, спадщина, водійські посвідчення, пенсійні та соціальні виплати, тощо); для вакцинації від COVID-19;
  • Відмова зі сторони окупаційних адміністрацій (так званих “Л/ДНР”) надати дозвіл на перетин КПВВ;
  • інші підстави гуманітарного характеру.

Обставини, на які Ви посилаєтесь, повинні бути  по можливості підтверджені документально і мають важливе значення для подальшого судового оскарження.

3.Уважно ознайомтесь з протоколом на предмет відповідності його фактичним обставинам справи. Цей протокол має бути долучений до ще одного документа – постанови про притягнення до відповідальності. В постанові має бути згадано про складання протокола, оскільки він є її додатком. Отримайте копію постанови (ст. 258 КУпАП)

Не нехтуйте своїм правом обов’язкового отримання копії постанови про притягнення до відповідальності, а також ознайомлення із матеріалами справи, за можливістю зробіть копії всіх документів.

У разі отримання штрафу, Ви не зобов’язані його сплачувати на місці. Відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу. Звернення до суду зупиняє цей термін і необхідність сплати штрафу поновлюється лише в разі залишення позову без задоволення. Проте якщо Ви все ж таки вирішили сплатити штраф на місці, прикордонники зобов’язані зробити це виключно за допомогою безготівкового платіжного терміналу (ст. 222-1 КУпАП) і видати Вам квитанцію (ст. 309 КУпАП). 
4. Якнайшвидше зверніться до юриста з метою складання позову – оскарження притягнення до відповідальності, оскільки скаргу на постанову можна подати протягом десяти днів з дня винесення постанови (ст.289 КУпАП). Водночас суд може визнати причини пропуску строку поважними (наприклад, якщо вони стосуються обмежень, пов’язаних з введенням карантину) і поновити його.

Контакти юристів:

Восток SOS:

+38 (068) 664 21 04, +38 (095) 374 82 70, +38 066 617 14 58

[email protected]

Центри з надання безоплатної правової допомоги https://www.legalaid.gov.ua/ 

Основними категоріями осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу є:

  • особи, середньомісячний дохід яких не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму для встановлених груп населення (4540 грн. для працездатних і 3538 грн. для осіб, які втратили працездатність); 
  • особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі до 3538 грн.
  • діти, діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, або постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту;
  • внутрішньо переміщені особи і громадяни які звернулися про взяття на облік як ВПО;
  • біженці і особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту;
  • ветерани війни та особи, які звернулися для отримання статусу відповідно Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • Інші особи, визначені у ст. 14 Закону України  “Про безоплатну правову допомогу”

Належність до однієї із перелічених категорій осіб слід підтвердити відповідними документами.

Який термін оскарження?

Скаргу на постанову можна подати протягом десяти днів з дня винесення постанови (ст. 289 КУпАП). Водночас суд може визнати причини пропуску строку поважними (наприклад, якщо вони стосуються обмежень, пов’язаних з введенням карантину) і поновити його.

Скільки коштує звернення до суду?

Звернення до суду обійдеться вам у 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У 2021 судовий збір складатиме 454 грн. (ч. 5 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”).

Інші матеріали

Перейти до публікації БФ «Схід SOS» підписала угоду про партнерство зі Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку
БФ «Схід SOS» підписала угоду про партнерство зі Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку

БФ «Схід SOS» підписала угоду про партнерство зі Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку

Перейти до публікації Жінки-лідерки Миколаєва провели освітній захід за підтримки БФ «Схід SOS»
Жінки-лідерки Миколаєва провели освітній захід за підтримки БФ «Схід SOS»
 02.11.2024

Жінки-лідерки Миколаєва провели освітній захід за підтримки БФ «Схід SOS»

Перейти до публікації Команда БФ «Схід SOS» пройшла тренінг із домедичної допомоги в Ужгороді
Команда БФ «Схід SOS» пройшла тренінг із домедичної допомоги в Ужгороді

Команда БФ «Схід SOS» пройшла тренінг із домедичної допомоги в Ужгороді

Скопійовано!