Обзор нарушений прав человека в отдельных районах Луганской и Донецкой областей | Октябрь 2017
У жовтні 2017 року районах Луганської та Донецької областей, контрольованих збройними формуваннями так званих «ЛНР» і «ДНР», були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, перешкоджання діяльності міжнародних організацій, залучення школярів до пропаганди , примушування до вступу жителів територій так званих «ЛНР» і «ДНР» в «громадські організації», створення паралельної правової системи, порушення прав власності. На жаль, всі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік».
1. Незаконні арешти, затримання і обмеження свободи пересування
24 жовтня 2017 року на брифінгу в Луганську так званий «міністр внутрішніх справ ЛНР» Ігор Корнет повідомив про затримання «українських диверсантів, яких підозрюють у скоєнні вбивства депутатів Народної Ради ЛНР Анатолія Кривоносова і Інни Кузнецової». За словами «міністра» група «спеціалізувалася на вчиненні злочинних діянь відносно державних службовців та депутатів різних рангів ЛНР».
2 жовтня 2017 року в «прес-службі» так званого «міністерства державної безпеки ДНР» повідомили, що затримано шестеро підозрюваних у справі про підрив автомобіля «міністра доходів і зборів ДНР» Олександра Тимофєєва. Пізніше з’явилося повідомлення, що відомі імена двох затриманих: Ігор Вікторович Евтюшін і Денис В’ячеславович Дерпішін. Обидва не є жителями Донецька.
У соціальній мережі Facebook з’явилося повідомлення про затримання 28 жовтня співробітниками «Беркут», на вулиці Сєрова в Луганську, луганчанина Ширяєва Сергія, 2001 року народження. У нього був виявлений прапор України.
Співробітники так званого «МГБ ЛНР» провели обшук за місцем проживання луганчанина. В ході обшуку була переглянута історія браузера, де були знайдені «сліди» відвідування українських сайтів.
Колишній співробітник «кримінальної поліції ДНР» Станіслав Рамзанов повідомив, що 24 жовтня 2017 року в Донецьку на березі Кальміуського водосховища було виявлено труп зниклого 28 вересня Романа Манекіна. На тілі були сліди тортур і знущань, а смерть наступила від пострілів в голову.
9 жовтня 2017 року прес-служба «генеральної прокуратури ДНР» повідомила, що вироком так званого «військового трибуналу на правах палати верховного суду ДНР» двоє жителів Донецька визнані винними в скоєнні злочину, передбаченого ст. 321 «кримінального кодексу ДНР» (шпигунство), і були засуджені до 14 років позбавлення волі. Повідомляється, що засуджені здійснювали збір інформації про місця дислокації військової техніки «ДНР» і через Інтернет передавали її представникам МО України.
17 жовтня 2017 року прес-служба «генеральної прокуратури ДНР» повідомила, що вироком так званого «військового трибуналу на правах палати верховного суду ДНР» житель Дебальцеве був визнаний винним в скоєнні злочинів, передбачених ст. 321 і ст. 256 «кримінального кодексу ДНР» (шпигунство і незаконне зберігання зброї) і засуджений до 19 років позбавлення волі. У липні 2014 «засуджений» збирав і передавав представникам МО України відомості про особовий склад, озброєння, кількості і дислокації військової техніки «ДНР».
25 жовтня 2017 року суд «ЛНР» визнав затриманого раніше луганчанина Влада Овчаренко винним в шпигунстві на користь України ст. 335 «кримінального кодексу ЛНР» і засудив на 17 років позбавлення волі.
Як повідомив місцевий житель, в Луганську за про-українську позицію так званими правоохоронними органами «ЛНР» затримано чоловіка. Повідомляється, що на даний момент з ним немає зв’язку.
2. Створення паралельної правової системи, адвокатури, нотаріату, судів
На території, контрольованій незаконними збройними формуваннями «ЛНР» і «ДНР», так звана «влада» і підконтрольні ЗМІ продовжують інформувати місцевих жителів і світову громадськість про діяльність своїх «державних органів» і результатах їх «роботи». Відзначимо, що ця діяльність не має юридичної сили і спрямована лише на демонстрацію так званої «державності» в «республіках».
16 жовтня 2017 року прес-служба «центральної виборчої комісії ЛНР» повідомила, що понад 55 тисяч громадян, які проживають на території, підконтрольній незаконним збройним формуванням «ЛНР», протягом січня-вересня 2017 року звернулися до «органiв ведення державного реєстру виборців» з метою уточнити персональні дані.
У «ДНР» повідомили, що за період з 2 по 9 жовтня 2017 року так званим «міністерством транспорту» було видано десять ліцензій і 11 ліцензійних карток у сфері автомобільного транспорту.
13 жовтня 2017 року на черговому засіданні так званої «народної ради ДНР» був прийнятий закон про «державну систему нотаріату». Пізніше, 30 жовтня, прес-служба «міністерства юстиції» повідомила, що з початку 2017 року «нотаріусами ДНР» було зареєстровано більше 3 600 договорів купівлі-продажу та дарування нерухомого майна.
25 жовтня 2017 року так званий глава «судової палати у цивільних справах верховного суду ДНР» Лілія Резнікова повідомила, що «суди загальної юрисдикції ДНР з початку року розглянули 34 324 цивільних справ та матеріалiв».
3. Примус до членства в «громадських» організаціях та участі в «патріотичних» і «соціальних» акціях «ЛНР» і «ДНР». Залучення дітей в пропаганду
На територіях, підконтрольних членам незаконних збройних формувань «ЛНР» і «ДНР», активно ведеться військово-патріотична пропаганда серед дітей, підлітків та молоді із залученням їх до членства в «громадських» організаціях.
У так званій «ДНР», на підприємствах підконтрольних раніше Україні, а нині захоплених проросійськими бойовиками, після введення на них так званого «зовнішнього управління», триває залучення співробітників в «громадський рух» «Донецька республіка». Так ряди ГР «Донецька республіка» в жовтні поповнили 67 співробітників ДП «Моспінське ВПП», 40 співробітників підприємства «Регіональна енергопостачальна компанія».
На території, підконтрольній незаконним збройним формування «ЛНР» керівництвом ГО «Союз комуністів Луганщини» спільно з «МГБ ЛНР» розглядається можливість створення на базі «Союзу комуністів Луганщини» молодіжного об’єднання «Юний Дзержинець». До участі в діяльності цієї структури планується залучати молодих людей, які повинні виявляти прихильників України в навчальних закладах «ЛНР», а також здійснювати моніторинг мережі Інтернет та надавати інформацію про «неблагонадійних» осіб «органам безпеки ЛНР».
4. Порушення прав власностi
У жовтні 2017 року, на територіях «ДНР» і «ЛНР» продовжився процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні. Процес «пошуку власників» носить масовий характер.
Так, в «ЛНР» в жовтні так званим «державним комітетом податків і зборів» було розміщено 67 оголошень про пошук власників різної власності.
При цьому варто відзначити, що заяви від власників приймаються протягом 60 днів з дня виходу оголошення. Після закінчення цього терміну підприємства переходять під контроль «республіки».
У так званій «ДНР» в жовтні місяці «фондом державного майна» було введено «державне управління» на 4 об’єктах нерухомого майна.
Всі огляди порушень прав людини в окремих районах Луганської та Донецької областей >>> https://issuu.com/vostok-sos/stacks/982db1fa77b54c958e1cca49f248771b
Other our reports “Human rights in СDDLR” >>> https://issuu.com/vostok-sos/stacks/a269a0899b62450ab4cc1e5664752a67
Подивитися PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/prava-lyudyny-v-ordlo-zhovten-2017
Завантажити PDF >>>
https://www.dropbox.com/s/lv3ozguoqxyeyv8/prava-lyudyny-v-ordlo-zhovten-2017.pdf?dl=1
Посмотреть PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/prava-cheloveka-v-ordlo-oktyabr-201
Скачать PDF >>>
https://www.dropbox.com/s/rmgoj8gcrcw732u/prava-cheloveka-v-ordlo-oktyabr-2017.pdf?dl=1
PDF in English >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/human-rights-in-cddlr-october-2017
PDF in English (download) >>>
https://www.dropbox.com/s/22fcbsjros342y2/human-rights-in-cddlr-october-2017.pdf?dl=1