Операторки БФ «Схід SOS» опрацювали понад 15 000 телефонних звернень за 4 місяці
Від початку 2025 року кол-центр Благодійного фонду «Схід SOS» обробив 15 369 звернень. Щодня люди звертаються до нас у найтяжчі миті життя. Ми чуємо кожну з історій серцем, реагуємо та допомагаємо.
Дзвінок до фонду часто є перший кроком до порятунку. Люди потребують евакуації зі прифронтових громад, юридичної підтримки, допомоги після атак рф, прихистку тощо.
Якими були заявки за ці 4 місяці? Наводимо статистику нижче:
50% – евакуація родин із дітьми, людей з інвалідністю, представників маломобільних груп, самотніх осіб старшого віку, людей із домашніми тваринами;
15% – поселення евакуйованих, запити на допомогу у пошуку розміщення в шелтерах зі стаціонарним доглядом;
15% – запити на гуманітарну допомогу від громад;
10% – ремонт пошкодженого внаслідок атак рф житла, звернення зокрема й від мешканців прифронтових населених пунктів Донецької та Харківської областей;
5% – пошук зниклих, звернення від родичів людей, з якими було втрачено зв’язок унаслідок бойових дій;
5% – волонтерство, заявки від тих, хто прагне допомагати іншим.
Ми приймаємо дзвінки зокрема й від людей, які потребують евакуації. Від початку 2025 року найбільше запитів надходить з Донеччини, а саме Покровського та Костянтинівського напрямків, також Дружківки та Добропілля. Зросла кількість звернень з Сумщини та Дніпропетровщини, де в деяких населених пунктах оголошено обов’язкову евакуацію. Надходять питання про можливість виїзду за кордон. Продовжуємо фіксувати звернення з Херсонщини. Хоч дзвінків звідти менше, ризики через постійні атаки величезні.
Євгенія Ткачук, членкиня правління та координаторка кол-центру
Попри численні виклики, команду завжди зворушують теплі слова вдячності.
«Ми не просто відповідаємо на дзвінки. Ми часто стаємо для людей тими, кого вони можуть почути коли навколо вибухи. Іноді нам телефонують лише для того, щоб сказати «дякую». І ця вдячність – наче ковток свіжого повітря», – додала операторка Ксенія Денисенко.
Залишити запит можна з понеділка по суботу (8:00-18:00): 0800 332 614
Консультуємо й у месенджерах:
+38 (099) 710 48 72 (вайбер)
+38 (096) 108 60 48 (телеграм)
Діяльність кол-центру реалізується в межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки ЄС.
Нагадаємо, команда БФ «Схід SOS» зібрала найпоширеніші запити, з якими до кол-центру звертаються люди зі прифронтових територій.