Операторка гарячої лінії БФ «СХІД SOS» Дарʼя Ропатська: «Наша мета – допомогти людині виїхати до безпечного місця.»

Операторка гарячої лінії Дарʼя: «Наша мета – допомогти людині виїхати до безпечного місця».

До повномасштабного вторгнення Дарʼя жила в місті Добропілля Донецької області та працювала адміністраторкою в салоні краси. Після 24 лютого 2022 року переїхала в Ужгород, де відчула потребу допомагати іншим. 26 серпня 2022 року стала частиною команди Благодійного фонду «Схід SOS».

«На гарячій лінії я спрямувала навички та енергію на допомогу тим, хто знаходиться у скрутній ситуації. Ми спілкуємося з представниками маломобільних груп або їхніми родичами, які перебувають на прифронтових і деокупованих територіях. Надаємо необхідну підтримку та консультації щодо евакуації, складаємо списки та передаємо команді. Наша мета – вивезти до безпечного місця», – розповіла вона.

Дар’я переконана, що найскладніше в діяльності операторів – людські емоції. Кожен дзвінок або історія, з якою стикається команда, залишає слід у серцях.

«Відчуття безпорадності перед стражданням інших, співчуття до потерпаючих і біль від того, що ми не завжди можемо допомогти всім так, як хотілося б. Емоційне навантаження може бути важким, але ми намагаємося знайти силу, аби продовжувати робити все можливе. Крім цього, проводимо постійні обговорення запитів, щоб знайти правильне та швидке рішення», – поділилася операторка.

Найбільше Дарʼї запам’ятався день трагедії на Каховській ГЕС, коли багато людей на тимчасово окупованій території не мали змоги виїхати та залишалися на дахах затоплених будинків.

«Памʼятаю, що в той день надійшов дзвінок від чоловіка, який під час затоплення загубив пса на прізвисько Бім. Він просив допомогти його розшукати. Я надала контакти волонтерів у Херсоні, а також організацій, які спеціалізувалися на тваринах. За 2 дні чоловік знов зателефонував зі словами вдячності. Він розповів, що Біма врятували. Пес проплив на дошці майже до Одеси. Дивом волонтери побачили його посеред річки та врятували. Чоловік, обзвонюючи ті контакти, вийшов на рятівників Біма», – пригадала вона.

Дарʼя захоплюється силовим фітнесом, хобі надає їй впевненості. Вона мріє збиратися всією родиною в бабусі Валі на мирній і звільненій Донеччині.

«Після перемоги бачу Україну у мирі, де люди можуть жити без страху та переживань, де родини знову можуть зустрічатися без перешкод і обмежень», – зізналася Дарʼя.

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення команда гарячої лінії БФ «Схід SOS» опрацювала понад 500 000 звернень. Оператори та операторки приймають заявки на евакуацію, надають інформаційні послуги та правові консультації.

Інші матеріали

Перейти до публікації Психологиня БФ «Схід SOS»: «Я хотіла бути частиною великої команди, яка допомагає та підтримує людей»
Психологиня БФ «Схід SOS»: «Я хотіла бути частиною великої команди, яка допомагає та підтримує людей»

Психологиня БФ «Схід SOS»: «Я хотіла бути частиною великої команди, яка допомагає та підтримує людей»

Перейти до публікації У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді
У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

Перейти до публікації У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді
У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

Скопійовано!