EN

Огляд порушень прав людини в окупованих регіонах Луганської та Донецької областей | Серпень 2019

Новини
18.09.2019
Огляд порушень прав людини в окупованих регіонах Луганської та Донецької областей | Серпень 2019 | БФ «Схід SOS», картинка №1

У серпні 2019 року в окупованих Луганській і Донецькій областях, які перебувають під контролем адміністрації Російської Федерації (РФ), були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, створення паралельної правової системи, порушення прав власності, залучення неповнолітніх у пропаганду. На жаль, усі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік».

1. Незаконні арешти, затримання і обмеження свободи пересування

Наприкінці липня так званий «Верховний Суд Луганській Народної Республіки» засудив до 12 років ув’язнення нібито агента СБУ під псевдонімом «Швед».

У ході «слідства» встановлено, що «житель Луганська Секацкий Д.В. дав добровільну згоду на співпрацю з іноземною спецслужбою, надаючи їй відомості, що становлять державну таємницю, за грошову винагороду».

1 серпня 2019 року на сайті так званого «МДБ ЛНР» з’явилося повідомлення про «виявлення» в Луганську сина співробітників СБУ Владислава Безуглого, «який намагався сховатися в Республіці через борги українським наркоділерам».

З метою припинення діяльності, що загрожує державній безпеці ЛНР, прийнято рішення про заборону в’їзду на територію Республіки Владиславу Безуглому.

2 серпня 2019 року на сайті ЗМІ, яке підконтрольне окупаційній адміністрації РФ, «Донецьке агентство новин» з’явилося повідомлення прес-служби так званого «МДБ ДНР» про засудження громадянина України Робака Сергія Вікторовича, 1979 року народження, до 12 років обмеження волі із частковою конфіскацією майна за звинуваченням у шпигунстві на користь України.

13 серпня 2019 року «Східна правозахисна група» повідомила про затримання в окупованому Луганську студента другого курсу коледжу культури і мистецтв Русинова Сергія Володимировича. Відзначається, що затримання відбулося ще 24 серпня 2018 року, але правозахисники дізналися про це тільки зараз.

«Сергія затримали за статтею 244 так званого кодексу  «ЛНР» – організація діяльності терористичної групи. За словами так званих слідчих «МДБ ЛНР», Сергій є організатором проукраїнської терористичної групи і активно дотримується проукраїнської позиції ».

При цьому за інформацією правозахисників, хлопець просто був активним користувачем соцмереж та лайками підтримував проукраїнські пости.

Так званий суд «ЛНР» засудив Сергія Русинова до 6 років позбавлення волі і відправив його в Слов’яносербську колонію № 60.

13 серпня 2019 року на сайті ЗМІ, яке підконтрольне окупаційній адміністрації РФ, «Донецьке агентство новин» з’явилося повідомлення прес-служби так званого «МДБ ДНР» про незаконне затримання особи, яка підозрюється у підриві високовольтних опор у місті Шахтарськ Донецької області. Ім’я особи поки що не з’ясоване.

Цього ж дня на сайті генеральної прокуратури так званої ДНР з’явилася інформація щодо засудження громадянина України, мешканця м. Макіївка Донецької області, Н. на 6 років позбавлення волі через його проукраїнську позицію: «фігурант кримінальних справ, в період з лютого 2016 по березень 2017, діючи з власних намірів, з метою встановлення і утвердження проукраїнських політичних поглядів, заперечуючи сутність створення та існування Республіки, як суверенної держави, на власній сторінці в соціальній мережі розміщував публічні висловлювання та ілюстрації, що закликають до здійснення екстремістської діяльності».

15 серпня 2019 року на сайті «v-variant.com.ua» з’явилося інформація від «МДБ ДНР», щодо засудження до 11 років позбавлення волі Романа Гися, за «шпигунство» на користь Служби безпеки України.

В «МДБ» стверджують, що з липня по жовтень 2017 Роман за допомогою мессенджерів нібито передавав співробітникам української спецслужби свідчення, які були «отримані в результаті стеження за особистим автотранспортом військовослужбовців УНМ ДНР», а також фотографії будинків по адресам їх постійного проживання.

Також повідомляється, що чоловік нібито «добував інформацію про перші обличчя ДНР».

16 серпня 2019 року на сайті «novosti.dn.ua» з’явилася інформація від «МДБ ЛНР» щодо засудження до 12 років позбавлення волі мешканця Свердловська, громадянина України Олександра Яковенка за шпигунство на користь СБУ.

21 серпня 2019 року так званий «Верховний Суд Луганській Народної Республіки» засудив мешканця Алчевська Романа Коркішко до 12 років тюремного ув’язнення за «вчинення злочину, передбаченого статтею 335 КК ЛНР «Державна зрада». В повідомленні йдеться, що Роман Коркішко «здійснював пасажирські перевезення через лінію зіткнення, був завербований співробітниками СБУ з присвоєнням псевдоніма «Карлсон» при перетині КПП «Майорськ – Зайцеве».

22 серпня 2019 року на сайті так званого «МДБ ЛНР» з’явилося повідомлення про затримання Гетьмана Єгора Юрійовича, чоловіка звинувачують «в скоєнні злочину, передбаченого статтею 336 кримінального кодексу ЛНР «Шпигунство». Ще повідомляється, що Єгор Гетьман «був закинутий на територію Луганська для проведення диверсійно-розвідувальної діяльності в результаті обміну військовополоненими за легендою політв’язня».

Пізніше на сайті «МДБ ЛНР» з’явилося відео з так званим «зізнанням»

Огляд порушень прав людини в окупованих регіонах Луганської та Донецької областей | Серпень 2019 | БФ «Схід SOS», картинка №2

28 серпня 2019 року на сайті «Новини Донбаса» з’явилося повідомлення про те що так звана «ДНР» вже два місяці утримує в СІЗО Донецька Юрія Перебийноса, який довгий час був директором комунального підприємства «Донецькміськводоканал».

2. Створення паралельної правової системи, адвокатури, нотаріату, судів

В окупованих Донецькій і Луганській областях, окупаційні адміністрації Російської Федерації і підконтрольні їм засоби масової інформації (ЗМІ) продовжують інформувати місцевих жителів і світову громадськість про діяльність своїх «державних органів» і результатах їх «роботи». Відзначимо, що ця діяльність не має юридичної сили і спрямована лише на демонстрацію так званої «державності» в «республіках».

1 серпня 2019 року «депутати» так званого «народного ради ЛНР» у ході пленарного засідання розглянула в першому і другому читаннях і прийняли закон «Про внесення змін до Конституції Луганській Народної Республіки», а також закон «Про Уряд Луганській Народної Республіки».

3. Примус до членства в «громадських» організаціях та участь у «патріотичних» і «соціальних» акціях «ЛНР» і «ДНР». Залучення дітей в пропаганду

В окупованих Донецькій і Луганській областях, контрольованих окупаційними адміністраціями РФ, ведеться військово-патріотична пропаганда серед дітей, підлітків та молоді із залученням їх до членства в «громадських» організаціях. Активно залучаються до членства в «громадських» організаціях працівники бюджетних підприємств і підприємств, на яких введено так зване «зовнішнє управління».

22 серпня 2019 року на сайті ЗМІ, яке підконтрольне окупаційній владі РФ, «Луганський інформаційний центр» з’явилося повідомлення про те, що понад 100 молодіжних активістів Республіки віком від 16 до 25 років беруть участь в чотириденних військово-спортивних зборах «Союз-Булат». Також розповідається чим буде займатись  молодь: «В ході заходу учасники набудуть первинні знання та навички, необхідні для проходження військової служби, прослухають курс лекцій Первинна медико-санітарна допомога, Топографія, Мінно-саперний справа, Цивільний захист, а також зустрінуться з ветеранами Великої Вітчизняної війни і візьмуть участь в різних спортивних тренуваннях».

Огляд порушень прав людини в окупованих регіонах Луганської та Донецької областей | Серпень 2019 | БФ «Схід SOS», картинка №3

4. Порушення прав власності

У серпні  2019 року на території Луганської та Донецької областей, що знаходяться під контролем окупаційної адміністрації РФ триває процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні.

Так, в «ЛНР» в серпні 2019 року так званим «державним комітетом податків і зборів» було розміщено 47 оголошень про виявлення різного безхозяйного майна.

Звантажити звіт як pdf-файл українською , російською та англійською мовами.

Інші матеріали

Перейти до публікації БФ «Схід SOS» підписала угоду про партнерство зі Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку
БФ «Схід SOS» підписала угоду про партнерство зі Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку

БФ «Схід SOS» підписала угоду про партнерство зі Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку

Перейти до публікації Жінки-лідерки Миколаєва провели освітній захід за підтримки БФ «Схід SOS»
Жінки-лідерки Миколаєва провели освітній захід за підтримки БФ «Схід SOS»
 02.11.2024

Жінки-лідерки Миколаєва провели освітній захід за підтримки БФ «Схід SOS»

Перейти до публікації Команда БФ «Схід SOS» пройшла тренінг із домедичної допомоги в Ужгороді
Команда БФ «Схід SOS» пройшла тренінг із домедичної допомоги в Ужгороді

Команда БФ «Схід SOS» пройшла тренінг із домедичної допомоги в Ужгороді

Скопійовано!