EN

Огляд порушень прав людини в окупованих регіонах Луганської та Донецької областей | Липень 2019

Новини
11.09.2019
Огляд порушень прав людини в окупованих регіонах Луганської та Донецької областей | Липень 2019 | БФ «Схід SOS», картинка №1

У липні 2019 року в окупованих Луганській і Донецькій областях, які перебувають під контролем адміністрації Російської Федерації (РФ), були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, створення паралельної правової системи, порушення прав власності, залучення неповнолітніх у пропаганду. На жаль, всі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік».

1. Незаконні арешти, затримання і обмеження свободи пересування

9 липня 2019 року на сайті ЗМІ, яке підконтрольне окупаційній адміністрації РФ, з’явилося повідомлення про те, що в Луганську так званий «Військовий суд Луганської Народної Республіки» засудив к 12 рокам Миколу Полозова, за «вчинення злочину, передбаченого статтею 335 Кримінального кодексу ЛНР «Державна зрада».

У цьому ж повідомленні йдеться про те, що Микола Полозов нібито «був завербований співробітниками СБУ, за завданням яких обманним шляхом вивіз на територію України свого товариша по народному ополченню Василя Крята».

Цього ж дня на сайті так званого «Міністерства державної безпеки Донецької Народної Республіки» з’явилося повідомлення щодо затримання жителя міста Єнакієво Кірзнера Олега Романовича, 1975 року народження, «за підозрою в скоєнні акту телефонного тероризму».

11 липня 2019 року так званий ««Верховний суд ЛНР» засудив жителя Голубівки (колишній Кіровськ) Дениса Олійника до 12 років позбавлення волі за «постачання вибуховими речовинами диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ), що діють на території Республіки”.

Ще в повідомленні йдеться, що в ході так званого «розслідування» кримінальної справи, порушеної слідчим відділом так званої «МДБ ЛНР», встановлено, що Олійник «скоїв державну зраду шляхом надання матеріально-технічної допомоги спецслужбі України».

Також повідомляється, що Денис Олійник здійснював пасажирські перевезення на підконтрольну Україні територію і що він нібито «був завербований СБУ при перетині блокпоста в районі Зайцеве».

12 липня 2019 року на сайті ЗМІ, яке підконтрольне окупаційній адміністрації РФ, з’явилося повідомлення про те, що в Луганську представники так званої Луганської комендатури «В ході проведення заходів паспортного контролю підрозділом луганської комендатури в районі, де до 2014 року розміщувалася військова частина А +1973 ВСУ, був затриманий громадянин України, який раніше проходив службу в цій частині».

Також повідомляється, що чоловік «самостійно прибув до Луганська відвідати своїх родичів, лінію бойового зіткнення перетнув офіційно через КПВВ «Майорськ».

2. Створення паралельної правової системи, адвокатури, нотаріату, судів

В окупованих Донецькій і Луганській областях, окупаційні адміністрації Російської Федерації і підконтрольні їм засоби масової інформації (ЗМІ) продовжують інформувати місцевих жителів і світову громадськість про діяльність своїх «державних органів» і результатах їх «роботи». Відзначимо, що ця діяльність не має юридичної сили і спрямована лише на демонстрацію так званої «державності» в «республіках».

10 липня 2019 року на сайті ЗМІ, яке підконтрольне окупаційній адміністрації РФ, з’явилося повідомлення про те, що так зване «Міністерство юстиції ЛНР в червні зареєструвало 42 відомчих нормативних правових акта».

12 липня 2019 року  «депутати» так званої «народної ради ЛНР» у ході пленарного засідання розглянули в першому і другому читаннях і прийняли закон «Про офіційний статистичний облік і систему державної статистики в Луганській Народній Республіці». А 16 липня«Про внесення змін до Закону Луганської Народної Республіки «Про автомобільний транспорт».

3. Примус до членства в «громадських» організаціях та участі у «патріотичних» і «соціальних» акціях «ЛНР» і «ДНР». Залучення дітей в пропаганду

В окупованих Донецькій і Луганській областях, контрольованих окупаційними адміністраціями РФ, ведеться військово-патріотична пропаганда серед дітей, підлітків та молоді із залученням їх до членства в «громадських» організаціях. Активно залучаються до членства в «громадських» організаціях працівники бюджетних підприємств і підприємств, на яких введено так зване «зовнішнє управління».

16 липня 2019 року року ЗМІ, яке підконтрольне окупаційній адміністрації РФ, «Луганський інформаційний центр» повідомило, що в окупованому селі Малокостянтинівка Перевальського району відкрився фестиваль «дитячих військово-патріотичних організацій та об’єднань». У ньому беруть участь команди так званих «військово-патріотичних організацій та об’єднань» Перевальщіни, Луганська, Алмазного (колиш. Красний Луч), Антрацита та Довжанська (колиш. Свердловськ).

Також в повідомленні йдеться про те, що «в рамках фестивалю, який пройде протягом трьох днів, планується огляд військово-патріотичної пісні, віршів, стінгазет про героїв-земляків, міні-футбол, волейбол, екскурсії пам’ятними місцями, а також такі військово-прикладні змагання, як складання-розбирання зброї, смуга перешкод, стрільба з пневматичної гвинтівки».

Огляд порушень прав людини в окупованих регіонах Луганської та Донецької областей | Липень 2019 | БФ «Схід SOS», картинка №2

22 липня 2019 року на сайті ЗМІ, яке підконтрольне окупаційній адміністрації РФ, «Луганський інформаційний центр» з’явилося повідомлення про те що діти з Сорокиного (колиш. Краснодон) посіли третє місце на зльоті  так званих «військово-патріотичних клубів юнармейского руху «Бойове братерство», який пройшов на базі спортивного військово-патріотичного табору «Дружба» в Ковровському районі Володимирської області Російської Федерації.

Ще в повідомленні йдеться про те, що «діти жили справжнім армійським життям, вчилися марширувати, проходили смугу перешкод, змагалися в збиранні-розбиранні АК-74, стріляли з пневматичної гвинтівки, слухали лекції, вивчали військові статути, змагалися в грепплінгу  і рукопашному бою.

Огляд порушень прав людини в окупованих регіонах Луганської та Донецької областей | Липень 2019 | БФ «Схід SOS», картинка №3

15 липня 2019 року так званеЗМІ «Донецьке агентство новин» повідомило про те, що «Більше 300 членів військово-патріотичного руху «Молода Гвардія-Юнармія» в період з 11 по 15 липня відвідали військові частини Горлівки, Сніжного, Амвросіївки, Комсомольського, Донецька, Моспиного і Новоазовська».

4. Порушення прав власності

У  липні  2019 року на території Луганської та Донецької областей, що знаходяться під контролем окупаційної адміністрації РФ триває процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні.

Так, в «ЛНР» в липні 2019 року так званим «державним комітетом податків і зборів» було розміщено 32 оголошення про виявлення різного безхозяйного майна.

При цьому варто відзначити, що в залежності від цінності майна, термін подачі заяв від власників варіюється від 1 дня до 60 днів з дня виходу оголошення. Після закінчення цього терміну майно переходить під контроль «республіки».

Звантажити звіт як pdf-файл українською , російською та ангійською мовами.

Інші матеріали

Перейти до публікації Дім зруйновано, батько отримав важке поранення: історія братів Лепетух зі Покровського району
Дім зруйновано, батько отримав важке поранення: історія братів Лепетух зі Покровського району

Дім зруйновано, батько отримав важке поранення: історія братів Лепетух зі Покровського району

Перейти до публікації Правовий аналітик «Схід SOS» взяв участь у засіданні експертної ради при Представникові Уповноваженого з прав дитини
Правовий аналітик «Схід SOS» взяв участь у засіданні експертної ради при Представникові Уповноваженого з прав дитини

Правовий аналітик «Схід SOS» взяв участь у засіданні експертної ради при Представникові Уповноваженого з прав дитини

Перейти до публікації Благодійний фонд «Схід SOS» розпочинає набір на навчальні курси в мережі просторів психосоціальної та юридичної підтримки «Затишно space»!
Благодійний фонд «Схід SOS» розпочинає набір на навчальні курси в мережі просторів психосоціальної та юридичної підтримки «Затишно space»!

Благодійний фонд «Схід SOS» розпочинає набір на навчальні курси в мережі просторів психосоціальної та юридичної підтримки «Затишно space»!

Скопійовано!