Рекомендації: Трудові права під час COVID-19
На період дії карантину або обмежувальних заходів законодавством України встановлено деякі додаткові гарантії, які стосуються організації гнучких робочих графіків, а також отримання допомоги по безробіттю або частковому безробіттю.
Можливість працювати дистанційно
Дистанційна, або надомна робота передбачає можливість працювати в будь якому місці за вибором працівника, розподіляючи робочий час на свій розсуд. При цьому робочому режимі за працівником зберігається повний обсяг трудових прав, зазначених у Кодексі законів про працю України
Гарантії на випадок безробіття
Пам’ятайте, якщо ви втратили роботу під час кризи, пов’язаної з пандемією, ви маєте право на отримання статусу безробітного з першого дня реєстрації у центрі зайнятості. Відповідно, виплата допомоги по безробіттю призначається з першого дня реєстрації безробітного, навіть тим, хто був звільнений у період карантину за власним бажанням.
Для отримання допомоги необхідно подати заяву про надання статусу безробітного, а також заяву про призначення виплати допомоги по безробіттю. Необхідно також підготувати пакет підтверджуючих документів, серед яких паспорт, ідентифікаційний код, трудова книжка. З повним переліком документів можна ознайомитися у ст. 17, 18 Постанови КМУ № 792 “Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу”.
Також, можете скористатися безкоштовною гарячою лінією Державної служби зайнятості – 0 800 50 99 66.
Увага! Всі документи можна надати онлайн, і тоді допомога буде надана без необхідності фізично відвідати управління Державної служби зайнятості. Нагадуємо, що впродовж 10 днів після завершення карантину до центру зайнятості необхідно буде подати оригінали ваших документів.
Електронні поштові скриньки центрів зайнятості, зразки заяв, інструкції з підготовки документів можна знайти на сайті Державної служби зайнятості за посиланням bit.ly/edocumets
За загальним правилом, зареєстрований безробітний, відповідно до свого індивідуального плану працевлаштування, зобов’язаний відвідувати центр зайнятості, в якому він зареєстрований, не рідше ніж один раз на 30 календарних днів. Проте, на період дії карантину ви можете не відвідувати центр зайнятості особисто, а просто повідомляти телефоном фахівця центру зайнятості про намір продовжувати перебувати у статусі безробітного.
Допомога по частковому безробіттю
Ця допомога запроваджена на період карантину для роботодавців із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва. Вона надається роботодавцям для подальшої її виплати працівникам на строк зупинення або скорочення діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.
Розмір допомоги не може бути більше 4723 грн на окремого працівника та виплачується лише на офіційно оформлених працівників.
Деталі щодо оформлення допомоги можна знайти на сторінці Державної служби зайнятості за посиланням bit.ly/fop_dopomoga
Восток SOS – Допомагаємо Разом!
Юридична допомога, Донецька область
+38 (068) 664 21 04
+38 (099) 297 64 34
Юридична допомога, Луганська область
+38 (068) 827 28 95
+38 (095) 374 82 70