На власному досвіді: БФ «Схід SOS» про роль жінок-правозахисниць під час війни
У Кримському Домі відбувся захід «Жінки на захисті прав людини», що присвячений 30-й річниці міжнародної мережі Домів прав людини та Дню захисту жінок-правозахисниць.
Виконавча директорка Благодійного фонду «Схід SOS» Юлія Красільникова та координаторка освітніх програм Юлія Кішенко взяли участь у панельній дискусії «Роль жінок-правозахисниць у контексті збройної агресії росії проти України», під час якої розповіли про життєстійкість і виклики війни від 2014 року.
«За попередні роки довелося навчитися багато чому навчитися. Якщо говорити про виклики, то для мене це розбудова великої команди. За перші місяці повномасштабної війни команда БФ «Схід SOS» зросла вдесятеро, це було дуже швидко. Сьогодні ж мені допомагає триматися постійне занурення в діяльність. Нам важливо розуміти відчуття тих, кому допомагаємо. Вони можуть не впоратися самостійно, ми мусимо багато чого робити. Ще у 2014 році мене з сином підтримали друзі, тепер ми підтримуємо інших постраждалих від війни».
Юлія Красільникова
Водночас Юлія Кішенко переконана, що звичка допомагати є рушієм важливих змін.
«Треба діяти попри всі негаразди. З початком війни, зіштовхнувшись зі складними викликами, довелося швидко опановувати нові навички щоб допомагати людям. Бо через лихо, яке принесла росія, з’явилося дуже багато людей у вразливому становищі. Маючи десятирічний досвід підтримки постраждалих, вся моя діяльність зараз сфокусована на допомозі людям. Особливо переміщеним освітянам або дітям на ТОТ. Якщо казати про особисте та пошук власного ресурс, мене рятують прості речі: випікання домашнього хліба, методи заземлення, можливість зупинитися тут і зараз тощо. Це допомагає триматися та продовжувати допомагати тим, хто переживає надскладні кризи».
Юлія Кішенко
Відвідувачі та відвідувачки мали змогу побачити виставку «Портрети сили», до якої увійшли фотографії правозахисниць зі всього світу, зокрема й Юлії Красільникової та Юлії Кішенко. Захід завершився презентацією посібника «Розуміючи принципи та стандарти захисту правозахисників» від Центру громадянської освіти «Альменда». Матеріали містять поради щодо проведення заходів із метою формування усвідомлення ролі правозахисників у відстоюванні інтересів і прав людини в умовах війни.
До дискусії також долучилися керівниця напряму національної адвокації Центру громадянської просвіти «Альменда» Валентина Потапова, голова правління ГО «Кримська правозахисна група» Ольга Скрипник, членкиня першого складу правління ОДПЛЧ Дар’я Свиридова, виконавча директорка Центру громадянських свобод Олександра Романцова і голова правління ГО «Центр прав людини ZMINA» Тетяна Печончик. Панельну дискусію модерувала головна редакторка Громадського радіо та експертка з ґендерної рівності Вікторія Єрмолаєва.
Захід організовано Спілкою правозахисних організацій «Дім Прав Людини Крим» і «Освітнім домом прав людини» в Чернігові за підтримки Центру прав людини «Zmina» та ЄС.
Нагадаємо, нещодавно правовий аналітик БФ «Схід SOS» відвідав форум «Управління якістю надання правничої допомоги під час гуманітарного реагування в Україні».