EN

«Музика була її мовою, душею та зв’язком зі світом, який вона втратила»: історія Лариси з Донеччини

Новини
13.03.2025
Захист та необхідна психосоціальна підтримка постраждалого від війни населення прифронтових регіонів України

Психологиня Благодійного фонду «Схід SOS» Анастасія Кошковська поділилася історією жінки, яку зустріла у транзитному пункті в Павлограді.

Пані Ларисі 63 роки, вона стала переселенкою двічі – влітку 2023 року виїжджала із Селидово у Покровськ, а у грудні 2024 потрапила в Павлоград. Того ж місяця жінка перенесла інсульт, що позбавив її можливості говорити.

Ми намагалися спілкуватися жестами, було складно. Жодна з нас не володіла жестовою мовою. Писати їй було важко через ймовірно порушену моторику. Вона намагалася виводити окремі слова, а я уточнювала значення. Це була непроста комунікація.

Анастасія Кошковська, психологиня Благодійного фонду «Схід SOS»
«Музика була її мовою, душею та зв’язком зі світом, який вона втратила»: історія Лариси з Донеччини | БФ «Схід SOS», картинка №1
Анастасія Кошковська, психологиня Благодійного фонду «Схід SOS»

Зʼясувалося, що Лариса присвятила майже 40 років життя музиці та викладала в дитячій школі мистецтв. Любила подорожі, згадувала про візит у театр музичної комедії в Одесі. Попри всі виклики, жінка змогла пояснити найголовніше – своє минуле, що було наповнене мистецтвом. Побачивши рояль у приміщенні, вона раптом пожвавилася. Очі загорілися, а емоційний відгук був таким сильним, що не потребував слів. Музика була її мовою, душею та зв’язком зі світом, який вона втратила.

Завдяки підтримці фахівців і фахівчинь психосоціального та напряму евакуації фонду, ми вийшли на звʼязок із рідними Лариси. Нещодавно жінка поїхала до сина на Львівщину.

Ця історія ще раз доводить, як важливо бачити в інших розуміння та турботу. Для людей, які переживають складні випробування, можливість поділитися переживаннями має величезне значення.

У таких кейсах ми намагаємося знайти будь-який спосіб встановити контакт – через жести, малюнки, музику чи мовчазну присутність поруч. Підтримка – це не лише слова, а й готовність розділити біль і дозволити людині відчути, що вона не сама.

Анастасія Кошковська

Упродовж січня 2025 року психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 110 консультацій евакуйованим із Донеччини у транзитному пункті в Павлограді, 89 із них були психологічними, ще 21 – соціальними. Щодня туди прибувають врятовані з небезпеки. За кожною історією – біль, втрати, невизначеність, переживання та надія.

Психологічна та соціальна допомога надається в межах проєкту «Захист і необхідна психосоціальна підтримка постраждалих від війни жителів прифронту» за фінансової підтримки МЗС Німеччини.

Інші матеріали

Перейти до публікації Команда психосоціальної та юридичної підтримки БФ «Схід SOS» надала допомогу постраждалим, внаслідок російських обстрілів у Харкові
Команда психосоціальної та юридичної підтримки БФ «Схід SOS» надала допомогу постраждалим, внаслідок російських обстрілів у Харкові

Команда психосоціальної та юридичної підтримки БФ «Схід SOS» надала допомогу постраждалим, внаслідок російських обстрілів у Харкові

Перейти до публікації БФ «Схід SOS» і ДСНС евакуювали маломобільних жінок із небезпечних районів Херсона
БФ «Схід SOS» і ДСНС евакуювали маломобільних жінок із небезпечних районів Херсона

БФ «Схід SOS» і ДСНС евакуювали маломобільних жінок із небезпечних районів Херсона

Перейти до публікації «Затишно space» х «Довженко-Центр»: кінопокази у квітні-червні
«Затишно space» х «Довженко-Центр»: кінопокази у квітні-червні
 01.04 – 30.06.2025

«Затишно space» х «Довженко-Центр»: кінопокази у квітні-червні

Скопійовано!