EN

«Музика була її мовою, душею та зв’язком зі світом, який вона втратила»: історія Лариси з Донеччини

Новини
13.03.2025
Захист та необхідна психосоціальна підтримка постраждалого від війни населення прифронтових регіонів України

Психологиня Благодійного фонду «Схід SOS» Анастасія Кошковська поділилася історією жінки, яку зустріла у транзитному пункті в Павлограді.

Пані Ларисі 63 роки, вона стала переселенкою двічі – влітку 2023 року виїжджала із Селидово у Покровськ, а у грудні 2024 потрапила в Павлоград. Того ж місяця жінка перенесла інсульт, що позбавив її можливості говорити.

Ми намагалися спілкуватися жестами, було складно. Жодна з нас не володіла жестовою мовою. Писати їй було важко через ймовірно порушену моторику. Вона намагалася виводити окремі слова, а я уточнювала значення. Це була непроста комунікація.

Анастасія Кошковська, психологиня Благодійного фонду «Схід SOS»
«Музика була її мовою, душею та зв’язком зі світом, який вона втратила»: історія Лариси з Донеччини | БФ «Схід SOS», картинка №1
Анастасія Кошковська, психологиня Благодійного фонду «Схід SOS»

Зʼясувалося, що Лариса присвятила майже 40 років життя музиці та викладала в дитячій школі мистецтв. Любила подорожі, згадувала про візит у театр музичної комедії в Одесі. Попри всі виклики, жінка змогла пояснити найголовніше – своє минуле, що було наповнене мистецтвом. Побачивши рояль у приміщенні, вона раптом пожвавилася. Очі загорілися, а емоційний відгук був таким сильним, що не потребував слів. Музика була її мовою, душею та зв’язком зі світом, який вона втратила.

Завдяки підтримці фахівців і фахівчинь психосоціального та напряму евакуації фонду, ми вийшли на звʼязок із рідними Лариси. Нещодавно жінка поїхала до сина на Львівщину.

Ця історія ще раз доводить, як важливо бачити в інших розуміння та турботу. Для людей, які переживають складні випробування, можливість поділитися переживаннями має величезне значення.

У таких кейсах ми намагаємося знайти будь-який спосіб встановити контакт – через жести, малюнки, музику чи мовчазну присутність поруч. Підтримка – це не лише слова, а й готовність розділити біль і дозволити людині відчути, що вона не сама.

Анастасія Кошковська

Упродовж січня 2025 року психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 110 консультацій евакуйованим із Донеччини у транзитному пункті в Павлограді, 89 із них були психологічними, ще 21 – соціальними. Щодня туди прибувають врятовані з небезпеки. За кожною історією – біль, втрати, невизначеність, переживання та надія.

Психологічна та соціальна допомога надається в межах проєкту «Захист і необхідна психосоціальна підтримка постраждалих від війни жителів прифронту» за фінансової підтримки МЗС Німеччини.

Інші матеріали

Перейти до публікації БФ «Схід SOS» і Bevar Ukraine передали обладнання для 9 українських закладів освіти
БФ «Схід SOS» і Bevar Ukraine передали обладнання для 9 українських закладів освіти

БФ «Схід SOS» і Bevar Ukraine передали обладнання для 9 українських закладів освіти

Перейти до публікації Здати кров – це всього 15 хвилин, які можуть врятувати три життя!
Здати кров – це всього 15 хвилин, які можуть врятувати три життя!

Здати кров – це всього 15 хвилин, які можуть врятувати три життя!

Перейти до публікації 10 тисяч врятованих доль: 8 місяців роботи БФ «Схід SOS» на транзиті в Павлограді
10 тисяч врятованих доль: 8 місяців роботи БФ «Схід SOS» на транзиті в Павлограді

10 тисяч врятованих доль: 8 місяців роботи БФ «Схід SOS» на транзиті в Павлограді

Скопійовано!