EN

Перетин лінії зіткнення в умовах карантину: про що варто знати?

Новини
01.02.2020

Що варто знати про перетин лінії зіткнення в межах Донецької та Луганської областей в умовах карантину

Чи потрібна мені електронна перепустка? Які ще документи знадобляться?

Так, для перетину лінії зіткнення фізичній особі необхідно мати електронну перепустку. В разі наявності гуманітарних підстав (хвороба, необхідність термінової операції, смерть близьких родичів тощо) особа, яка не має електронної перепустки, може звертатися до представника Координаційної групи СБУ на теріторії КПВВ із відповідною заявою. У разі визнання поважності причин для термінового перетину, дозвіл надається протягом кількох годин.  

Крім того, плануючи поїздку необхідно враховувати додаткові складнощі, які становлять правила перетину лінії зіткнення з боку непідконтрольної уряду України території. Так, для перетину лінії зіткнення через КПВВ Оленівка на в’їзд та на виїзд необхідно отримати відповідний дозвіл на перетин у так званому “Міжвідомчому оперативному штабі ДНР”. Якщо дозволу не має, або у перетині відмовлено, особи вимушені будуть повернутись, їх не пропустять. Для виїзду з так званої «ДНР» необхідно мати реєстрацію (прописку) на підконтрольній уряду України території. При наявності підстав (лікування, навчання, трудова діяльність, догляд за хворим, возз’єднання з сім’єю) необхідно подати в «Міжвідомчий оперативний штаб» заяву і пакет документів. Заявки приймаються через електронну пошту, відповіді потрібно чекати до 1 місяця. Також, через велике навантаження, електронну пошту так званої «ДНР» доволі часто блокують та громадяни мають подавати заяви щодо в’їзду/виїзду тільки особисто.

Ми публікуємо перелік необхідних для перетину лінії зіткнення документів, враховуючи вимоги як законодавства України, так і так званих «ДНР» та «ЛНР»:

Для проїзду на територію підконтрольну уряду України необхідно мати:

  1. Паспорт;
  2. дозвіл (електронна перепустка) для перетину лінії зіткнення оформлений на сайті https://urp.ssu.gov.ua;
  3. додатково для Донецької області реєстрацію (прописку) на території підконтрольній уряду України або дозвіл «Міжвідомчого оперативного штабу» так званої «ДНР».

Для проїзду на непідконтрольну уряду України територію:

1. Паспорт;

2. дозвіл  (електронна перепустка) для перетину лінії зіткнення оформлений на сайті https://urp.ssu.gov.ua;

3. додатково для Донецької області – дозвіл «Міжвідомчого оперативного штабу» так званої «ДНР»;

4. додатково для Луганської області у разі відсутності реєстрації (прописки) на непідконтрольній уряду України території Луганської області – дозвіл так званого  «МИДа ЛНР».

Чи потрібно встановлювати застосунок “Вдома”?

Так, при виїзді з тимчасово окупованих територій України громадяни повинні мати смартфон (не пізніше Android 5.0 версії) з наперед встановленим застосунком “Вдома”, який необхідно активувати на КПВВ. Після активації додатку, Ви маєте можливість зробити експрес- або ПЛР-тест на КПВВ або поїхати до місця проходження самоізоляції.

Порядок тестування на COVID-19 на КПВВ і припинення самоізоляції / обсервації

Згідно постанови КМ України від 05 січня 2021 р. № 9 особа, яка прибула з тимчасово окупованих територій може припинити самоізоляцію / обсервацію, отримавши негативний результат експрес- або ПЛР-тесту. Наразі на КПВВ “Новотроїцьке” і “Станиця Луганська” є можливість зробити безкоштовний експрес-тест, результат якого стає відомим протягом 20 хвилин. Оскільки на КПВВ “Станиця Луганська” кількість безкоштовних тестів обмежена, також є можливість здати зразки для ПЛР-тесту до приватних лабораторій. Вартість такої послуги складає близько 1200 грн. Медики і працівники лабораторій самостійно передають державним органам результати тестів, жодних довідок про це на КПВВ не надається. У разі негативного результату тесту, протягом кількох днів Ви отримаєте сповіщення про припинення самоізоляції в додатку “Вдома”. Якщо результати тесту позитивні, медичні працівники нададуть інструкції щодо подальших дій.

Робити тест на COVID-19 на КПВВ є Вашим правом, а не обов’язком. Протягом 24 годин після перетину КПВВ і активації додатку “Вдома”, Ви можете зробити тест у будь-якій іншій лабораторії, що в такому ж порядку припиняє самоізоляцію. 

Якщо немає можливості встановити застосунок «Вдома»?

В такому на КПВВ “Новотроїцьке” особу спрямовують на безкоштовному автобусі на двотижневу обсервацію до селища Гостре. Автобус прибуває на КПВВ «Новотроїцьке» о 16.00 годині (отже необхідно планувати час поїздки).

Які послуги можна отримати на КПВВ?

На КПВВ “Новотроїцьке” працює відділення “Ощадбанку” та є ЦНАП, але у зв’язку із карантинними обмеженнями фахівці ЦНАПУ поки не приймають відвідувачів. Також на КПВВ можна придбати смартфон вартістю від 2500 грн.

Крім того, на території КПВВ “Новотроїцьке” наразі працює облаштований модуль для осіб, які перетинають лінію зіткнення, а саме: кімната матері та дитини, відділення Нової пошти, відділення поліції, медичний пункт, магазин з товарами першої необхідності. Всі приміщення облаштовані для комфортного перебування осіб з інвалідністю.

Які КПВВ працюють? 

На теперішній час з боку підконтрольної уряду України території  відкрито всі КПВВ.

Водночас з боку непідконтрольної уряду України території у Донецькій області працює лише КПВВ Оленівка по понеділках та п’ятницях, у той час як пропуск людей через інші КПВВ заблокований з боку збройних груп. В Луганській області фактичний пропуск громадян здійснюється щоденно в контрольному пункті в’їзду-виїзду «Станиця Луганська». 

Які послуги можна отримати на КПВВ?

На КПВВ Новотроїцьке працює відділення “Ощадбанку” та є ЦНАП, але у зв’язку із карантинними обмеженнями фахівці ЦНАПУ поки не приймають відвідувачів.

Крім того, на території КПВВ Новотроїцьке наразі працює облаштований модуль для осіб, які перетинають лінію зіткнення, а саме: кімната матері та дитини, відділення Нової пошти, відділення поліції, медичний пункт, магазин з товарами першої необхідності. Всі приміщення облаштовані для комфортного перебування осіб з інвалідністю.  

Інші матеріали

Перейти до публікації БФ «Схід SOS» організував психологічну ресурсну зустріч «Я можу!» для підлітків у Броварах
БФ «Схід SOS» організував психологічну ресурсну зустріч «Я можу!» для підлітків у Броварах

БФ «Схід SOS» організував психологічну ресурсну зустріч «Я можу!» для підлітків у Броварах

Перейти до публікації Донати в дії: БФ «Схід SOS» скерував понад 719 000 грн на медичне обладнання
Донати в дії: БФ «Схід SOS» скерував понад 719 000 грн на медичне обладнання

Донати в дії: БФ «Схід SOS» скерував понад 719 000 грн на медичне обладнання

Перейти до публікації Щороку з 25 листопада до 10 грудня тривають 16 днів проти насильства
Щороку з 25 листопада до 10 грудня тривають 16 днів проти насильства

Щороку з 25 листопада до 10 грудня тривають 16 днів проти насильства

Скопійовано!