Група підтримки «Я можу»: як фахівці БФ «Схід SOS» застосовують арттерапію в психосоціальній адаптації

У квітні Благодійний фонд «Схід SOS» провів три арттерапевтичні групи підтримки «Я можу». Ці зустрічі стали частиною великої роботи фонду, спрямованої на підтримку людей, які пережили втрату, вимушений переїзд і адаптацію до нових життєвих обставин.
Минулого місяця в сесіях узяли участь 42 людини – серед них родини, що постраждали від військової агресії рф, освітяни, активісти, переселенці та мешканці громади в місті Вишневе Київської області.
Арттерапія є потужним засобом самовираження та самопізнання, що дозволяє людям досліджувати свої емоції та переживання через творчість. На відміну від традиційних методів психотерапії, арттерапія зосереджується на невербальному спілкуванні, де художня творчість стає мостом до розуміння та оцінки власних почуттів.
Марина Данилюк, менеджерка психологічного напряму
Арттерапевтичні сесії – це не лише про творчість, а і про проживання емоцій, дозвіл на всі почуття, пошук нових внутрішніх опор. Це також можливість побачити, що поруч є люди, які переживають схожий досвід, тому вони зможуть знайти влучні і важливі слова підтримки.

Після зустрічей учасники відзначали внутрішнє полегшення, спокій та здатність концентруватися. Дехто вперше за довгий час щиро усміхнувся, дехто зрозумів, що більше не залишається сам на сам зі своїми переживаннями. Такі моменти допомагають відчути силу в собі й нагадують: ви зможете. А ми поруч, щоби створити простір для відновлення.

Групи підтримки проведено в межах проєкту «Розширення можливостей громадянського суспільства для ненасильницької трансформації конфліктів за участю державних суб’єктів» за фінансової підтримки KURVE Wustrow.
