Розширення можливостей громадянського суспільства для ненасильницької трансформації конфліктів за участю державних суб’єктів
Проєкт «Розширення можливостей громадянського суспільства для ненасильницької трансформації конфліктів за участю державних суб’єктів» реалізується в межах програми Civil Peace Service, затвердженої та фінансованої Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
Програма Civil Peace Service (CPS) присвячена цілеспрямованій підтримці ненасильницького врегулювання конфлікту та підтримці та зміцненню людей, ініціатив та організацій у районах, які постраждали від конфлікту у їх відданості миру та справедливості. Програма пропонує різні ресурси в межах, які поєднуються найкращим чином для досягнення ефективності. Ключовим елементом CPS є відрядження кваліфікованих міжнародних миротворців (IPW) для надання послуг партнерським організаціям та ініціативам на обмежений час.
Основною метою проєкту є:
- Зменшення чи попередження внутрішнього насильства в суспільстві в окремих регіонах України шляхом розробки та поширення альтернативних моделей ефективного ненасильницького врегулювання конфліктів.
- Надання можливості та мотивації громадянам в Україні діяти та реагувати ненасильницькими методами та досягати стійких рішень у запобіганні та трансформації конфліктів на місцевому рівні. Неформальні та офіційні організації матимуть змогу висловлювати та відстоювати свої інтереси перед державними органами та іншими зацікавленими сторонами.
- Зміцнення роботи громадянського суспільства в країні, яка постраждала від війни. З цією метою партнери підтримують контакти між собою, різними спільнотами, щоб зміцнити основу для стійких соціальних змін шляхом обміну знаннями та співпраці.
- Тренінги для активістів, соціальних працівників, психологів, людей, які у своїй професійній діяльності спілкуються з людьми, що постраждали від агресії:
«Практична презентація посібника «Я можу». Як знайти опору в важкі часи». Мета заходу: ознайомити із посібником «Я можу», та навчити застосовувати ефективні методи самодопомоги у стресових ситуаціях, враховуючи принципи Somatic Experiencing.
«Практична презентація посібника «Я можу». Психологія спілкування в конфліктних ситуаціях». Мета заходу: ознайомити з основами психології спілкування в конфліктній ситуації, емоційного інтелекту.
- Психологічні ресурсні зустрічі для підлітків
- Ретрити для команди «Схід SOS»
- Арт-терапевтичні зустрічі, як метод формування стресостійкості для внутрішньо-переміщених осіб та активістів
- Група підтримки «Самодопомога в стресі»
Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ)
KURVE Wustrow
2020 рік – 2025 рік
Україна