Гаага погодилася розслідувати справу щодо України
Прокурорка Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда опублікувала заяву щодо закінчення попереднього вивчення у справі “Ситуація в Україні”.
“У Благодійному фонді “Восток SOS” вважають завершення попереднього вивчення у справі і перехід до наступного етапу – розслідування вкрай важливим. Наша команда спільно з партнерами з перших днів збройної агресії Російської Федерації України навесні 2014 року долучилася до збору інформації про факти порушень норм міжнародного права та ретельно документувала історії жертв порушень прав людини, співпрацюючи з українськими правоохоронними органами. Ми переконані, що саме через чесний суд можна досягти справедливості і відновлення прав тих, хто став жертвою цього конфлікту, втративши здоров’я чи навіть життя. У фіналі цієї справи ми очікуємо, що на лаві підсудних опиниться вище керівництво Російської Федерації, причетне до тисяч смертей на території України” – коментує заяву прокурорки Міжнародного кримінального суду виконавчий директор Благодійного фонду “Восток SOS” Костянтин Рєуцький.
Прокурорка Фату Бенсуда зазначила, що впродовж усього попереднього вивчення співробітники Офісу Прокурора мали можливість плідно співпрацювати з представниками української влади у таких питаннях, як надання детальної інформації щодо розслідувань та судових проваджень на нацiональному рiвнi. Однак, оцінка Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду включає також доступну інформацію щодо національних судових проваджень, ініційованих Російською Федерацією щодо ситуацiї в Українi.
Наступним кроком в цьому процесi має бути звернення Прокурора до суддів Палати попереднього провадження Суду за дозволом на початок розслiдування.
За словами Прокурора Фату Бенсуди її Офіс буде робити все необхідне, щоб забезпечити цiлiснiсть майбутніх розслідувань щодо ситуації в Україні, та забезпечить передачу справ по Україні наступному Прокурору.
Нагадаємо, попереднє розслідування у справі “Ситуація в Україні” розпочали 24 квiтня 2014 року на підставі заяви Уряду України про визнання юрисдикції МКС, до якої згодом приєднали другу заяву України, подану у 2015 році, щоб охопити ймовірні злочини, якi тривають на території України протягом усього періоду з 20 лютого 2014 року.