Фахівчиня з інфраструктури напряму відбудови БФ «Схід SOS: «Кожен відновлений об’єкт – це ще один крок до кращого майбутнього України»
Вікторія з дитинства мріяла стати архітекторкою: змінювати міста, робити їх комфортнішими та красивішими. Сьогодні її мрія втілюється в реальних проєктах, що повертають нормальні умови життя прифронтовим громадам, які постраждали від війни.

Із грудня 2024 року вона у команді напряму відбудови Благодійного фонду «Схід SOS». Опікується технічною частиною відновлення критичної інфраструктури в громадах Донецької та Харківської областей.
Один із проєктів над яким Вікторія працює з командою – буріння та облаштування артезіанської свердловини в місті Дружківка Донецької області. Встановлення спеціального устаткування дозволить майже безперебійно користуватися свердловиною, а це суттєво покращить ситуацію з доступом жителів до питної води. На жаль, Дружківка – один із населених пунктів Донеччини, що має обмежене водопостачання через руйнування насосних станцій унаслідок російських обстрілів.
Фонд відновлює об’єкти, які покращують життя постраждалих міст та сіл: встановлення систем водозабезпечення, маневреної та децентралізованої енергетики, пунктів безпеки, відновлення амбулаторій, зведення мобільних укриттів.
Наш пріоритет – реалізація об’єктів, які можна оперативно відновити і які усувають реальні загрози життю та здоров’ю людей. Ця діяльність близька мені ще з попереднього досвіду, але робота у фонді – це щось набагато більше. Тепер я маю змогу застосовувати свої знання у сфері гуманітарної інженерії на користь тих, хто цього справді потребує.
Вікторія
У багатьох громадах, де працює команда відбудови, часто кажуть, що допомога надходить, але здебільшого точково, не вирішуючи проблеми в комплексі.
Фахівчиня наголошує: «Схід SOS» обирає системний підхід і роботу з об’єктами, що мають довготривалий уплив і справді змінюють повсякденне життя людей».
Вікторія бачить у своїй діяльності не просто професію, а частину великої місії, що об’єднує команду фонду: допомагати, повертати людям безпеку і віру, що все буде добре.
«Кожен відновлений об’єкт – це ще один крок до кращого майбутнього України, в якому хочеться жити, де громади не просто виживають, а розвиваються», – додала вона.
Якщо ви потребуєте допомоги з відновлення житла, що було пошкоджено внаслідок бойових дій в Ізюмському районі (Харківська область) чи Лиманській, Святогірській і Дружківській громадах (Донецька область), звертайтеся з понеділка по суботу за номером кол-центру: 0800 332 614 (8:00-18:00).
