EN

До українських вишів вступили понад 1,5 тисячі студентів з окупованого Донбасу, ще майже 4 сотні – з Криму

1953 абітурієнти з тимчасово окупованих територій вступили до вишів на підконтрольній українському уряду території.

Про це повідомили у Міносвіти у відповідь на запит Благодійного фонду «Восток SOS» .

«В основному етапі за квотою зараховано на навчання за кошт державного бюджету через освітні центр «Крим-Україна» 381 особа та «Донбас-Україна» 1572 людини» , – зазначили в Міносвіти.

Попри це координаторка освітнього напрямку Благодійного фонду «Восток SOS» Юлія Красільникова каже, що не всі абітурієнти, які мали намір вступити в українські університети, змогли скористатися такою можливістю.

«Далися в знаки карантинні обмеження: постійні зміни правил щодо перетину КПВВ, закриття в окремі періоди контрольних пунктів і невизначені гуманітарні підстави для перетину, штучні обмеження, які запроваджували окупаційні адміністрації, аби не випускати молодь. Російська Федерація для жителів тимчасово окупованого Криму навіть оголосила «одноразовий виїзд» , щоб запобігти переміщенню молодих людей. Але і Міністерство освіти України також не спішило змінювати власні процедури, попри ухвалення закону. І тому, нагальним залишається випрацювання процедури онлайн подачі документів для вступу, а також впровадження системи підготовчих курсів, які б створювали дійсно рівні умови для всіх вступників», – коментує координаторка освітнього напрямку Благодійного фонду «Восток SOS» Юлія Красільникова.

Олександра Дворецька, менеджерка з адвокації у команді Восток SOS говорить, що більшого успіху вступної кампанії і збільшення кількості студентів з окупованих територій можна досягти вдалою комунікацією.

«Ми вітаємо ініціативу президента і раді, що вона знайшла підтримку у парламенті. Саме так підтримується зв’язок держави з окупованими територіями. Однак, зміни до закону, які розширили перелік доступних для навчання університетів для жителів окупованого Криму і Донбасу, з’явився вже в ході вступної кампанії, і абітурієнти не змогли вчасно дізнатися про такі рішення. Раніше інформацію про вступ отримували через розміщені інформаційні матеріали на КПВВ та при особистому візиті в освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» при університетах. Але пандемія унеможливлює більшість таких контактів. Розгорнути повноцінну кампанію в соціальних мережах не вдалось через неквапливість Міносвіти в період зміни як політичної, так і комунікаційної команд. Розробляти контент і працювати таргетовано в соціальних мережах для вступної кампанії 2021 року потрібно вже сьогодні» – наголосила Дворецька.

Зазначимо, вступна кампанія абітурієнтів з окупованих територій цьогоріч відбувалася у два етапи: основний етап тривав до 20 серпня, завершальний – до 23 жовтня 2020 року.

Довідка: Цього року Верховна Рада спростила процедуру вступу до українських закладів вищої освіти для дітей з окупованих територій. Так, абітурієнти з ОРДЛО та Криму мали змогу вступати в будь-який виш.

Інші матеріали

Перейти до публікації Відвідувачки всеукраїнської мережі безпечних просторів від БФ «Схід SOS» пройшли курси з української мови
Відвідувачки всеукраїнської мережі безпечних просторів від БФ «Схід SOS» пройшли курси з української мови

Відвідувачки всеукраїнської мережі безпечних просторів від БФ «Схід SOS» пройшли курси з української мови

Перейти до публікації Важкі історії порятунку: як психологиня БФ «Схід SOS» надає допомогу врятованим з Донеччини
Важкі історії порятунку: як психологиня БФ «Схід SOS» надає допомогу врятованим з Донеччини

Важкі історії порятунку: як психологиня БФ «Схід SOS» надає допомогу врятованим з Донеччини

Перейти до публікації Злочин моріння голодом: фахівці БФ «Схід SOS» взяли участь у важливому тренінгу
Злочин моріння голодом: фахівці БФ «Схід SOS» взяли участь у важливому тренінгу

Злочин моріння голодом: фахівці БФ «Схід SOS» взяли участь у важливому тренінгу

Скопійовано!