EN

БФ «Схід SOS» провів моніторинг МТП у Херсонській, Миколаївській і Дніпропетровській областях

Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України

Благодійний фонд «Схід SOS» системно стежить за станом місць тимчасового проживання (МТП) із метою виявлення актуальних потреб, можливостей подальшої підтримки в проведенні ремонтних робіт і облаштуванні. У березні 2025 року команда напряму моніторингу відвідала МТП у Миколаївській, Херсонській і Дніпропетровській областях, щоб оцінити ситуацію та актуальні потреби.

Команда відвідала 8 МТП у місті Дніпро, селищах Магдалинівка та Любимівка (Дніпропетровська область), місті Вознесенськ, селах Тузли та Баратівка (Миколаївська область), а також у селі Киселівка (Херсонська область), де проживають 729 людей. Місця облаштовані на базі центрів соціального обслуговування, модульних будинків і орендованих приватних приміщень.

У Дніпрі центр «Будинок мами і дитини» від БФ «Віра у Добро» надає прихисток жінкам із дітьми, які постраждали від домашнього насильства. Нині там мешкають 6 сімей. За останні 3 роки там знайшли притулок 1 546 жінок і 2 149 дітей. Усі прибували до центру у важкому психологічному стані. Є проблеми зі працевлаштуванням і відсутністю сталого фінансування. Також є потреба у продуктах харчування, засобах гігієни, медичній допомозі та юридичних консультаціях.

У селищі Любимівка МТП розраховане на 35 осіб, нині там мешкають 15 людей, з яких 8 – представники маломобільних груп. Заклад розташований на території садової ділянки приватного підприємства. Водопостачання відсутнє, воду приносять із колодязя, санвузол знаходиться на вулиці. Є потреба в побутовій техніці (холодильники, пральна машина, сушарка та водонагрівач).

У селі Магдалинівка на базі стаціонарного відділення центру соціальної підтримки населення проживає 11 людей, зокрема й представники маломобільних груп. Приміщення не ремонтувалося понад 30 років, бракує місць загального користування та умов доступності для представників маломобільних груп. Приміщення потребує розширення, але для переїзду необхідний капітальний ремонт іншої будівлі.

Інша з локацій – психоневрологічний інтернат у селі Баратівка. Там проживають 288 чоловіків з інвалідністю, із них 50 – представники маломобільних груп. У закладі відсутнє укриття. У холодну пору року опалення не забезпечує належного тепла. У штаті немає лікаря, а найближчий обласний центр знаходиться на відстані 20 км. Інтернат не має коштів на поточні ремонти приміщень, зокрема й заміну лінолеуму. Також є потреба в заміні зламаної побутової техніки, пральних машинах, обідніх столах, стільцях і кнопках виклику.

Інше МТП у селі Баратівка функціонує на базі центру соціального обслуговування. Там проживають 8 осіб старшого віку, які є переселенцями з Донецької області. Заклад потребує часткового ремонту покрівлі, потужного генератора, ремонту санвузлів, кімнати відпочинку, ліжок, постільної білизни та стільців-туалетів.

У геріатричному центрі у місті Вознесенськ проживає 130 людей старшого віку, здебільшого евакуйовані з Донецької та Херсонської областей. Близько 30% мають статус людей з інвалідністю. Є потреба в ремонті покрівлі, санвузлів, кімнати відпочинку, а також необхідно провести заміну меблів, стільців-туалетів, ліжок, постільної білизни, кухонного посуду.

У Киселівці будівля розрахована на комфортне проживання 328 людей, але зараз розгорнуто ще 8 додаткових місць. У літній період містечко має проблему – надмірне нагрівання модулів. Заклад потребує облаштування дитячої кімнати (там мешкають 50 дітей), встановлення витяжок на кухні та пожежних щитів.

У селі Тузли МТП розташоване на базі територіального центру соціального обслуговування. Там проживають 11 людей старшого віку — 6 жінок і 5 чоловіків, які потребують постійного догляду та піклування. Заклад має укриття та облаштований з урахуванням потреб представників маломобільних груп. Нині заклад потребує ремонту їдальні та оновлення меблів.

Благодійну допомогу установам надають такі організації: Міжнародна організація з міграції, Міжнародний комітет Червоного Хреста, ГО «Десяте квітня», ADRA, ROH, Revival Foundation, Nova Ukraine, Карітас та інші.

Здебільшого в МТП мешкають люди старшого віку та представники маломобільних груп, які потребують постійного догляду та підтримки. Серед них переважно переселенці з Донецької, Херсонської та Миколаївської областей. Майже всі приміщення потребують ремонту, заміни меблів, побутової техніки, а подекуди й розширення. Також є потреба у медикаментах і засобах гігієни.

Дмитро Кобзар, координатор напряму моніторингу БФ «Схід SOS»

Моніторинг здійснено в межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни представників вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» та реалізується БФ «Схід SOS» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Нагадаємо, нещодавно команда БФ «Схід SOS» провела моніторинг місць тимчасового проживання на Харківщині.

Інші матеріали

Перейти до публікації Команда психосоціальної та юридичної підтримки БФ «Схід SOS» надала допомогу постраждалим, внаслідок російських обстрілів у Харкові
Команда психосоціальної та юридичної підтримки БФ «Схід SOS» надала допомогу постраждалим, внаслідок російських обстрілів у Харкові

Команда психосоціальної та юридичної підтримки БФ «Схід SOS» надала допомогу постраждалим, внаслідок російських обстрілів у Харкові

Перейти до публікації БФ «Схід SOS» і ДСНС евакуювали маломобільних жінок із небезпечних районів Херсона
БФ «Схід SOS» і ДСНС евакуювали маломобільних жінок із небезпечних районів Херсона

БФ «Схід SOS» і ДСНС евакуювали маломобільних жінок із небезпечних районів Херсона

Перейти до публікації «Затишно space» х «Довженко-Центр»: кінопокази у квітні-червні
«Затишно space» х «Довженко-Центр»: кінопокази у квітні-червні
 01.04 – 30.06.2025

«Затишно space» х «Довженко-Центр»: кінопокази у квітні-червні

Скопійовано!