Адвокаційник БФ «Схід SOS»: «Фонд дав змогу взяти участь у напрацюваннях, що стануть основою для вирішення болючих питань»
Ярослав народився в місті Курахове, що в Донецькій області. Жив і навчався в Одесі та Харкові. До повномасштабного вторгнення працював юристом у Вільхівській сільській раді Харківської області.
Коли хвиля неочікуваності від початку вторгнення послабла, було потрібно рухатися далі. Я переїхав до Києва. Попрацював у Міністерстві юстиції з Європейським судом зі прав людини, у Мінреінтеграції – з військовополоненими та цивільними полоненими, а в березні 2024 року приєднався до фонду, який дав мені можливість допомагати людям без бюрократичних обмежень і штучних перешкод.
Ярослав Таранець
Для Ярослава важливо виконувати соціальну місію та брати участь у проєктах, які допомагають людям і роблять їхнє життя кращим.
«Фонд дав змогу взяти участь у напрацюваннях, що стануть основою для вирішення болючих питань. Це комплекс проблем, пов’язаний з інтеграцією та адаптацією переселенців у приймаючих громадах. Що турбує кожну людину? Житло та робота. Ще не менш важливою проблемою є повернення дітей із ТОТ, зокрема й шляхом забезпечення доступу до освіти. У межах цієї ініціативи я беру участь у робочій групі по підготовці Концепції доступу до права на освіту», – додав спеціаліст.
Ярослав долучається до адвокаційних кампаній на національному рівні та вирішує системні виклики законодавства, які виникають тоді, коли польові юристи фонду допомагають людям.
«Є проєкти стратегічні та довготривалі, у них вкладається купа зусиль і часу. Це щоденні зустрічі з робочими групами, взаємодія з документами тощо. Коли береш участь у тривалих ініціативах, не завжди бачиш результат дій одразу, це інколи непросто», – пояснив адвокаційник.
Ярослав мріє про сильну та суверенну Україну, в якій панує верховенство права. Країну, що може самостійно заробляти та реалізовувати масштабні проєкти, створювати робочі місця, давати гідне соціальне забезпечення та конкурувати на світовій арені.
Для отримання безоплатної правової допомоги пишіть на електронну адресу [email protected] або телефонуйте з понеділка по суботу (8:00-18:00): 0 800 332 614.
Приймаємо звернення й у месенджерах:
+38 099 710 48 72 (вайбер)
+38 096 108 60 48 (телеграм)