Психосоціальний напрям
Мета
Досягнення в цифрах
«Затишно space» діють
у різних регіонах країни
Проєкти
Всі проєкти за напрямомЗахист та психосоціальні послуги для представників маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю, постраждалих внаслідок війни
Психосоціальна підтримка жінок, дівчат та персоналу програми
Захист та необхідна психосоціальна підтримка постраждалого від війни населення прифронтових регіонів України
Консорціум реагування в Україні: Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні (2023-2024 рр.)
Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України
Пункти обігріву та евакуація: надання допомоги постраждалому населенню України
Психосоціальна та правова підтримка евакуйованих у Центральній Україні
Життєво важлива допомога у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я (СРЗ) та захисту постраждалих від війни ВПО та приймаючих громад на сході України, 2023/2024 рр.
Розширення можливостей громадянського суспільства для ненасильницької трансформації конфліктів за участю державних суб’єктів
Команда
Команда напряму складається зі психологів і соціальних фахівців. Мобільні бригади регулярно відвідують віддалені населені пункти, надають допомогу у місцях компактного поселення та безпечних просторах для жінок і дівчат «Затишно space».
Команда реалізує низку проєктів, що сприяють стабілізації ментального здоров’я цивільних, як-от:
- консультації мобільних бригад у прифронті
- вебінари та групи підтримки
- кризові консультації
- арттерапевтичні заходи для дітей м дорослих
До складу бригад входять психологи, соціальні працівники та координатори. Мультидисциплінарні команди є ефективними не лише для швидкого реагування на кризові ситуації, а й для тривалішої та комплексної взаємодії з людьми.
Команди відвідують віддалені громади, жителі яких здебільшого не мають прямого доступу до фахівців, зокрема й через відсутність транспортного сполучення, обмежені фінансові ресурси тощо. Команди надають безоплатні консультації, проводять тренінги, арттерапії, воркшопи для дітей і дорослих.
Крім того, мобільні бригади допомагають стабілізувати емоційний стан і відновити документи евакуйованим, які проживають у транзитних шелтерах.
У містах Черкаси, Кропивницький, Вінниця, Запоріжжя, Миколаїв та Харків допомагають команди мережі безпечних просторів «Затишно space».
Також у фонді є психологи, які опікуються ментальним здоров’ям всієї команди команди БФ «Схід SOS». Вони проводять регулярні інтервізії, організовують ретрити та кола підтримки.
Історія
Почали надавати психосоціальну підтримку вимушеним переселенцям, які постраждали від російської агресії. Команда фонду реалізувала низку проєктів, що сприяють стабілізації ментального здоров’я цивільних.
Створили та почали надавати психосоціальну підтримку у межах безпечних просторів мережі «Затишно space», які стали частинкою дому для тих, хто втратив його внаслідок війни. Крім активностей, у спейсах відвідувачки мають змогу спілкуватися, займатися корисними справами, допомагати соціалізуватися дітям і дізнаватися про нове. Дякуючи міжнародним партнерам, першим осередком став простір у Черкасах.
Розпочали діяльність мобільні бригади психосоціальної підтримки, які надають безоплатну допомогу внутрішньо переміщеним особам.
Разом із командою тренерів і учасників тренінгу «Від конфлікту до діалогу» розробили посібник «Я можу», що містить прості та зрозумілі рекомендації щодо подолання стресу та реагування на конфлікти, а також техніки та вправи, що мають на меті посилити вміння в керуванні стресовими ситуаціями.
За підтримки міжнародних донорів відкрили безпечні простори «Затишно space» у різних містах (Кропивницький, Хуст, Вінниця, Запоріжжя, Миколаїв, Харків і Одеса). Там регулярно проводили тематичні заходи для психологічної підтримки відвідувачок. Організовували денні табори для молоді, де учасники та учасниці мали можливість долучатися до активностей, квестів, ігор, спілкуватися та виконувати вправи для налагодження комунікації. Протягом першого року простори відвідали понад 5 000 жінок, близько 80% із них покинули рідні домівки внаслідок повномасштабної війни.
Крім того, значно розширилася діяльність мобільних бригад психологічної та соціальної підтримки, які почали надавати допомогу на території Запорізької, Харківської, Миколаївської, Херсонської і Дніпропетровської областей. Команди відвідували віддалені громади, жителі яких здебільшого не мають прямого доступу до фахівців. Наші спеціалісти надавали безоплатні консультації, проводили тренінги, арттерапії, воркшопи для дітей і дорослих. Бригади долучалися й до екстреного реагування та підтримки населення після підриву армією рф Каховської ГЕС, а також зустрічали та допомагали українцям і українкам поблизу пункту пропуску у Сумській області, що межує з кордоном рф.
Станом на початок року діяли 7 просторів «Затишно space», а від травня 2024 року команди підтримки продовжили надавати допомогу в осередках у Харкові, Миколаєві, Кропивницькому, Черкасах, Вінниці та Запоріжжі.
У 2024 році продовжили діяльність й команди мобільних бригад психологічної та соціальної підтримки у Запорізькій, Харківській, Миколаївській, Херсонській і Дніпропетровській областях. Психологи та соціальні працівники не лише надають первинну допомогу, а й вибудовують тривалу взаємодію з жителями прифронтових і деокупованих населених пунктів. Крім того, мобільні бригади допомагають стабілізувати емоційний стан і відновити документи евакуйованим, які проживають у транзитних шелтерах.
Мобільні бригади активно долучилися до екстреного реагування та допомоги евакуйованим у Харківській області, де загострилися бойові дії.
В умовах окупації люди перебували у складних обставинах: були в небезпеці, не мали доступу до медичної допомоги, жили у стані інформаційної ізоляції та не могли виїхати на підконтрольну територію. Дехто пережив втрату, багато людей за різних обставин залишилися без документів. Усе пережите впливає на психоемоційний стан людей.
Психолог бригади Володимир Круглов