Фестиваль думок
Мета
Фестиваль в цифрах
офлайн-дискусій
онлайн-зустрічей і трансляцій
важливі теми
Команда
Проведення фестивалю координує освітній напрям БФ «Схід SOS», проте до реалізації активно долучається більша частина команди фонду.
Історія
Фестиваль вперше відбувся в Сєвєродонецьку, близько 500 людей взяли участь у 24 дискусіях. Ідея створення була запозичена в партнерів БФ «Схід SOS» – естонської організації «Mondo». Саме в Естонії ARVAMUSFESTIVAL є щорічною традицією, що об’єднує всіх небайдужих жителів країни.
У вересні у Сєвєродонецьку фестиваль відбувся вдруге, близько 800 людей долучилися до 27 дискусій. Дитяча локація зібрала понад 200 наймолодших відвідувачів. Спікерами та спікерками стали люди з Києва, Львова, Харкова, Каменського, Лисичанська та Сєвєродонецька, а також Німеччини, Нідерландів і Естонії.
Третій фестиваль у Сєвєродонецьку прийняв понад 1 000 відвідувачів, тоді ми провели 25 дискусій і 12 додаткових активностей (виставки, перформанси, флешмоби, арт-інсталяції, презентації тощо). Запропонованих тем було понад 80. Саме в цей рік на фестиваль завітала рекордна кількість спікерів і спікерок з інших країн.
Відбувся четвертий «Фестиваль думок», що зібрав понад 12 500 переглядів прямих трансляцій і 450 людей на офлайн-локаціях. Протягом 6 днів відбулося 29 дискусій за участі 123 спікерів і спікерок. Актуальним було осмислення досвіду тривалого локдауну, а важливою відмінністю стали виїзні дискусії на лисичанському Гранд-Каньйоні (кар’єрі, що утворився внаслідок незаконного видобутку вугілля). Толі ми привернули увагу до цієї пам’ятки корупції та поговорили про екологічну ситуацію в регіоні.
Попри дощ і погану погоду, п’ятий «Фестивалю думок» зібрав понад 600 учасників і учасниць. До онлайн-події долучилися ще понад 2 000 людей.
Ми провели 30 дискусій, воркшопів, майстер-класів та інших активностей, що згуртували людей на площі Перемоги в Сєвєродонецьку. На 7 локаціях просто неба експерти та експертки з України та Європи обговорювали війну та кризи. Дискутували на тему мистецтва, освіти, змін у законодавстві та діджиталізації.
У другий день близько 80 людей зібралися на виїзній локації – Привільнянському плацдармі, аби разом зі представниками влади та експертами обговорити можливості розвитку туризму на Луганщині, а також спростувати нав’язані російською пропагандою міфи.
Фестиваль відбувся вшосте, місто Сєвєродонецьк вже було тимчасово окуповане ворогом. Захід проводили у змішаному форматі – онлайн і офлайн.
Онлайн спілкувалися про молодь, театр, історію, суспільство та пропаганду, остання дискусія була проведена німецькою мовою. Офлайн-зустріч складалася з 3 дискусій і арттерапії, всі активності відбулися в укритті. 81 учасник і учасниця мали змогу поділитися думками та баченням актуальних проблем.
Всьоме у Києві фестиваль об’єднав активістів для обговорення важливих тем і пошуку сенсів. Понад 280 людей долучилися до 8 панельних дискусій від 38 спікерів і спікерок. Подію провели в Національному музеї історії України у другій світовій війні, поблизу монумента Батьківщина-Мати.
Увосьме фестиваль відбувся в Києві. На території заповідника Софія Київська до нас долучилися близько 600 людей. Всі дискусії були обʼєднані темою «10 років війни: досвід, що змінює націю» та проводилися на 3 локаціях під відкритим небом. Ми обговорили виклики війни, як-от проблеми ветеранів, меморіалізацію, український схід, дезінформацію, дітей в окупації, освіту в умовах війни, рішення людей про повернення на ТОТ чи в зони бойових дій тощо.
Не забули й про наймолодших – для них зі спеціалістками мережі «Затишно space» організували яскравий дитячий простір. Всі гості мали можливість долучитися до просвітницьких ігор і побачити фотовиставки, зокрема й «Хроніки евакуації» про діяльність команди БФ «Схід SOS». У межах події відбувся показ-обговорення фільму та затишний концерт гурту «Пристані».
Цінність фестивалю в тому, що учасники та учасниці мають експертизу у важливих темах. Ми ділимося досвідом, дискутуємо та знаходимо спільні рішення, які можемо інтегрувати у сферах діяльності. Це можливість зустрітися, знайти корисні контакти й отримати інсайти. Фестиваль обʼєднав спільноту, що поповнюється новими, цікавими людьми щороку.
Співорганізаторка Юлія Кішенко
Фестиваль думок у Facebook
Фестиваль думок у Instagram
Фестивалю думок на YouTube
Телеграм-канал фестивалю
Партнери фестивалю
Міністерства закордонних справ Естонії
Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець»
Democracy Reporting International Ukraine
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Освітній дім прав людини – Чернігів
Libereco – Partnership for human rights
Міністерства закордонних справ Чеської республіки
Посольство Швейцарії в Україні
ГО «Дім чотирилапи»
ДНЗ ЛЦПТО ДСЗ
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація