Звернення до Прем’єр-міністра за результатами розробки Плану дій із захисту прав людини
Нещодавно завершила свою роботу Робоча група з розробки Плану дій щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини. Представники Восток-SOS прийняли активну участь у роботі підгрупі «Нові виклики», яка фокусувалася на розробці заходів із забезпечення прав людини для внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей.
Наша організація фокусувала увагу на потребі гармонізації націонаьного законодавства із міжнародними стандартами, потребою підвищити рівень соціального захисту внутрішньо переміщеним особам, а також розробити довгострокову державну стратегію з соціалізації, інтеграції та можливій реінтеграції переселенців, можливості отримання компенсацій за втрачене майно.
Окрему увагу представники надали питанню захисту такий категорії осіб як цивільні полонені та члени їх родин, що на сьогодні не відображені у жодному документі і потребують підтримки на рівні держави.
На наше переконання, формат роботи, який був запропонований учасникам, а саме – спільна робота над документом та рівність всіх учасників процесу: представників центральних органів виконавчої влади (співголовами нашої робочої підгрупи були представники СБУ та Мінсоцполітики), міжнародних організацій та громадськості – є зразком об’єднання зусиль та конструктивної співпраці державного та громадського секторів.
Однак, на жаль, представники багатьох органів державної влади не брали активної участі в розробці та узгодженні тексту документу. Через це у громадськості є небезпідставні занепокоєння, що в подальшому процесі погодження пропозиції, які були розроблені громадськістю будуть виключені або змістовно змінені без відома самих ініціаторів.
Саме тому ми разом з іншими громадськими організаціями, що брали активну участь в розробці Плану дій звертаємося до Прем’єр-міністра України та міністра юстиції України з вимогою забезпечити обов’язкову участь в подальшому опрацюванні тексту Плану дій представників громадянського суспільства, в тому числі просимо проводити відповідні консультації та узгодження перед затвердженням остаточного варіанту документу.
Наша команда буде продовжувати інформувати Вас про подальший перебіг подій щодо Плану дій із захисту прав людини.
Разом – сила!