EN

Через бездіяльність уряду тимчасове житло може отримати тільки один з тисячі переселенців

яценюкПроблема пошуку тимчасового житла для переселенців є найважчою. Сотні тисяч людей потребують тимчасового житла, але Кабінет Міністрів не вживає заходів, аби вирішити цю проблему.

Верховною Радою України 20 жовтня 2014 року було проголосовано, а Президентом 21 листопада 2014 року підписано Закон України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, який передбачає надання переселенцям житла органами виконавчої влади – адміністраціями та органами місцевого самоврядування терміном на півроку. Проте норма Закону не діє через бездіяльність Кабміну, який не приймає необхідні підзаконні акти для її реалізації.

Міністерство соціальної політики України на прохання громадських організацій та волонтерських ініціатив зробило низку запитів щодо житла, що може бути надано переселенцям з Криму і Донбасу. Ініціативі “Восток-SOS” було надано інформацію про те, що органи виконавчої влади в Україні мають можливість розселити станом на 13 лютого 2015р. 616 осіб, влітку кількість місць може збільшитись до 1029.

“Тільки за офіційними даними кількість переселенців вже перевищує 1 млн осіб. Мова повинна йти про сотні тисяч місць для поселення. А так виходить, що тимчасове житло може отримати тільки один з тисячі переселенців, а зараз взимку конкуренція виростає ще вдвічі” – коментує ситуацію координатор правового напрямку Ініціативи “Восток-СОС” Олександра Дворецька.

Влада посилається на відсутність необхідних ресурсів для поселення людей. Але волонтери вважають, що заходи з пошуку підходящих приміщень просто не проводяться. Існує велика кількість приміщень, що знаходиться у власності державних компаній і підприємств, і не використовуються. Ремонтувати ці приміщення готові міжнародні організації. Але вочевидь на цю нерухомість у чиновників інші плани.

“Тільки з Дебальцево, де останнім часом постійно йдуть обстріли потрібно евакуювати від 6 до 8 тисяч осіб. Але це не єдиний населенний пункт. Є ще Луганська область – Станиця, Попасна, Кримське, Щастя і так далі. Зараз ми спостерігаємо переміщення людей, особливо переселенців, з Маріуполя та Краматорська, через страх загострення конфлікту. Держава не тільки не готова їх приймати, вона ще й свідомо обманює людей, що потреби у евакуації немає” – коментує журналіст, що працює на сході України Костянтин Рєуцький.

Активісти вимагають виконання Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, а також якнайшвидкішого прийняття Урядом відповідних нормативно-правових актів для забезпечення тих, хто постраждав від конфлікту та залишився без дому та з мінімальною допомогою.

Ініціатива “Восток-SOS” закликає прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка не економити на тих, хто постраждав найбільше, а натомість розробити державну Програму підтримки переселенців та залучати донорські кошти для її реалізації.

Конаткти для коментарів:

(066) 64 39 188, Ольга Івкіна, прес-координатор Громадськоїх ініціативи “Восток – SOS”.

Інші матеріали

Перейти до публікації БФ «Схід SOS» підписала угоду про партнерство зі Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку
БФ «Схід SOS» підписала угоду про партнерство зі Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку

БФ «Схід SOS» підписала угоду про партнерство зі Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку

Перейти до публікації Жінки-лідерки Миколаєва провели освітній захід за підтримки БФ «Схід SOS»
Жінки-лідерки Миколаєва провели освітній захід за підтримки БФ «Схід SOS»
 02.11.2024

Жінки-лідерки Миколаєва провели освітній захід за підтримки БФ «Схід SOS»

Перейти до публікації Команда БФ «Схід SOS» пройшла тренінг із домедичної допомоги в Ужгороді
Команда БФ «Схід SOS» пройшла тренінг із домедичної допомоги в Ужгороді

Команда БФ «Схід SOS» пройшла тренінг із домедичної допомоги в Ужгороді

Скопійовано!