Зустріч з експертами міжнародного рівня з питань переселення
З ініціативи Гельсінкської Громадянської Асамблеї (Helsinki Citizens ‘Assembly) та хабу “Будинок вільних людей”, 2 і 3 квітня e Києві (Кирилівська, 13-Д) відбудеться зустріч громадських організацій, які здійснюють допомогу переселенцям, з колегами з інших країн, що зіткнулися з проблематикою внутрішнього переміщення населення, з метою обміну досвідом.
В Україну приїдуть міжнародні експерти, які мають досвід роботи з переселенцями в своїх країнах. Можлива організація інтерв’ю.
Гельсінська Громадянська Асамблея спеціалізується в питаннях конфліктів, миру і діалогу. Серед її партнерів – активісти та організації в східній Європі і на Кавказі, які свого часу також опинилися в пост-конфліктних ситуаціях, пов’язаних з масовим переміщенням населення (Абхазія, Югославський конфлікт).
Попередні теми дискусії: інтеграція внутрішньо переміщених осіб (робота, житло, освіту); психологічна робота з жертвами політичних репресій та військових дій; міжнародна адвокація; відновлення справедливості (розслідування злочинів і порушень прав людини). Можливість інтерактивного неформального спілкування забезпечить більш ефективний обмін практиками. Гельсінська Громадянська Асамблея завжди діє в цілях зміцнення громадянського суспільства і побудови зв’язків солідарності між його членами.
Звертаємо Вашу увагу, що сам захід закритий для ЗМІ, але учасники готові надати Вам інтерв’ю та коментарі в режимі вільного спілкування по закінченню першої частини заходу, 2 квітня, після 17:30 у приміщенні хаба “Будинок Вільних Людей”.
Додаткові питання: [email protected], (066) 926 74 30.
Захід проходить у партнерстві з Українською ініціативою зміцнення довіри (UCBI), яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Інформація про спікерів:
Sinisa Volarović
«Група 484», Белград, Сербія.
Має багатий досвід по роботі з ВПЛ і біженцями в Сербії. Працював з соціальною та житловою політикою щодо ВПЛ із залученням ВПЛ до цього процесу, по включенню в політику працевлаштування біженців Хорватії і Боснії. На даний момент працює з проблем з психічними розладами серед людей, які пережили переміщення, і живуть в Сербії.
Олександра Кулаєва
Керівник відділу Східної Європи та Центральної Азії FIDH (Міжнародної Федерації з прав людини), Париж.
Приєдналася до діяльності Секретаріату FIDH після переїзду до Франції в 2002 році. Випускник Санкт-Петербурзького державного університету, працювала спочатку для російського Правозахисного об’єднання “Меморіал”. В ході її роботи на FIDH, провела десятки розслідувань місії в країнах Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії.
Є автором багатьох статей і доповідей з прав людини, що стосуються цього регіону, включаючи Україну, і є співавтором книги “Чечня: десять ключів до розуміння”, Paris, La Decouverte
Юлія Харашвілі
Заступник Директора Департаменту міжнародних зв’язків Міністерства у справах біженців і розселення.
Голова асоціації жінок ВПЛ “Згода”, член консультативної групи вищого рівня для Глобального дослідження про вплив резолюції ООН +1325.
Досвід роботи: Експерт у вирішенні питань, пов’язаних з конфліктом індукованого внутрішнього переміщення населення, вимушеної міграції, права жінок, особливо тих, які постраждали в результаті конфлікту, жінок, миру і безпеки.
Anne Le Huérou
Соціолог, викладач університету Париж Нантер (Франція), член Інституту соціальних наук.
Проводить дослідження в пострадянській Росії та інших пострадянських країнах з 1990-х років з упором на громадянське суспільство, війни і насильства, трудової міграції та правоохоронних органів.
Є автором публікацій про державний насильстві проти цивільних осіб в післявоєнній Чеченській Республіці, один з редакторів книги “Війни в Чечні і за її межами” (Рутледж, 2014) і (разом з Е. Симон) “Україна Майдану” в колективному збірнику “(in) securités Humaines”. Крім наукової роботи бере участь у діяльності багатьох французьких і міжнародних правозахисних організацій і громадянських рухів робочих Східної Європи і пострадянських країн. Є членом французького відділення Гельсінської громадянської Асамблеї від його створення в 1990 році.
Diana Kolnikoff
Клінічний психолог-психоаналітик
Працювала більше 15 років з жертвами насильства політичних репресій в Центрі Primo Levi в Парижі (є одним із засновників), центр реабілітації жертв тортур і політичних репресій.
Також є засновником програми СЛІДИ і в даний час керівник проекту «Судовий процес – психологічна підтримка жертв» і проекту «Підтримка захисників прав Людини».
Juan Boggino
Психолог – психоаналітик; один із засновників асоціації СЛІДИ, міжнародна клінічна мережу, в 2006 році. Колишній лікар, відповідальність за «дитячий сад» в Центрі догляду Primo Levi (жертв тортур і насильства політика) в Парижі. Гуманітарні місії (“Лікарі Миру” і “Лікарі без кордонів”). В даний час відповідальність програми СЛІДИ «психотерапевтичний супровід для матерів і дітей, які постраждали від війни і політичного насильства».
Anne Le Huérou
Викладач університету (Париж Нантер, Франція), член ХГА.
Eric Simon
Жуналіст, активіст, член ХГА.
Серед українських учасників будуть:
- Олександра Дворецька, Схід SOS,
- Таміла Ташева, Крим SOS,
- Новий Донбас,
- Центр зайнятості вільних людей,
- Максим Буткевич, проект «Без кордонів»,
- Наталя Щербина, психолог,
- Володимир Сутковой, учитель, член асоціації «Нова Доба» (м. Бахмут, Донецька область),
та інші.