Запрошуємо освітян і студентів психологічних факультетів долучитися до проєкту «Школу-вгору»
Запрошуємо освітян і студентів психологічних факультетів долучитися до проєкту «Школу-вгору».
БФ «Восток SOS» у партнерстві з естонською організацією Mondo, БФ «Справжні українці» та БФ «Щире серце», за підтримки Гуманітарного Фонду для України, запрошує до участі у проєкті «Школу-вгору» освітян шкіл Луганської, Дніпропетровської, Чернігівської, Житомирської та Львівської областей. Також долучитися можуть студенти психологічних факультетів місцевих ВНЗ.
Проєкт спрямований на розвиток цифрових компетентностей і психосоціальну підтримку. Програма розроблена міжнародними та українськими експертами, вчителями, тренерами та психологами.
Цьогоріч із січня по грудень команди зможуть взяти участь у тренінгах щодо розвитку цифрових компетентностей вчителів і посилення психологічного компоненту школи (навчання роботі з травмами, ПТСР і випадками ґендерно-зумовленого насильства).
Студенти-психологи та шкільні психологи навчатимуться роботі з учнями, планується підготовка локальних тренерів із розвитку цифрових компетенцій вчителів (зокрема й компонент інклюзивного навчання) та оснащення шкіл технічними засобами для роботи.
До участі запрошуються команди навчальних закладів у складі 4 учасників і учасниць:
- Директор/ка;
- Психолог/иня;
- Учитель/ка (2 особи), які готові стати тренерами/ками з цифрових компетентностей для педагогічного колективу закладу.
Що передбачає кожен із напрямів роботи?
- Посилення психологічного компоненту школи:
- залучення до роботи зі школярами молодих психологів, які пройшли підготовку в напрямах травмотерапії. Інтеграція молодих психологів для проходження довготривалої практики у школах (5 місяців) і забезпечення постійної підтримки за допомогою супервізій, оплати роботи;
- посилення компетентностей шкільних психологів і підготовка студентів психологічних факультетів до роботи в навчальних закладах (один шкільний психолог і два студенти для кожної школи) за допомогою тренінгів щодо травм, ПТСР і ҐЗН.
- Цифрові компетентності для освітян:
- підготовка двох локальних тренерів/ок із цифрових компетентностей за програмою з компонентом інклюзивного та онлайн-навчання для подальшого проведення тренінгів для педагогічного складу школи;
- надання освітньої підтримки вчителям;
- закупівля обладнання.
Прийом заявок закінчується 3 лютого 2022 року (00:00).
Для участі в конкурсному відборі необхідно заповнити анкету:
- для шкіл (заповнюється однією людиною за умови погодження всіх членів команди);
- для студентів.
Конкурсний відбір
- На першому етапі за результатами аналізу реєстраційних анкет відбирається 50 команд навчальних закладів і 140 студентів.
- На другому етапі за результатами співбесіди з 50 команд обирається 35 (по 7 шкіл від області) та 70 студентів, які долучаться до проєкту.
Обрані шкільні команди та студенти будуть запрошені до участі. Переможцям конкурсу буде надіслано розклад заходів, із кожним освітнім закладом планується укладання Меморандуму про співпрацю.
Критерії відбору команд-учасниць:
- вмотивованість щодо отримання нових компетентностей і впровадження досвіду у роботу школи;
- готовність до командної роботи щодо реалізації конкретних активностей в освітньому закладі на базі здобутих знань;
- обов’язкова участь у всіх етапах, відвідування всіх сесій навчально-практичних семінарів, робочих зустрічей, а також виконання завдань;
- готовність до впровадження здобутих компетентностей.
Організатори забезпечують проживання та харчування учасників, витрати на проїзд до місця проведення семінарів і у зворотному напрямку.
У разі виникнення запитань просимо звертатися до координаторки проєкту Марії Гуляєвої ([email protected]).