Юристка БФ «Схід SOS»: «Після перемоги мрію вільно подорожувати країно, зокрема й Донеччиною»
Рік тому Аліна Стеблянко долучилася до Благодійного фонду «Схід SOS». Свій шлях у команді розпочала з допомоги на єдиному пункті пропуску з рф у Краснопіллі та в місті Суми, де допомагала переселенцям із тимчасово окупованих територій. Цей досвід надихнув жінку продовжити підтримку представників маломобільних груп населення.
Напевно кожному знайомий вислів «Велика мета досягається маленькими кроками». Моя мета – стати сучасною, сповненою знаннями та практичним досвідом юристкою, котра допомагає вразливим групам. До співпраці з фондом я працювала викладачкою в університеті, але відчувала, що настав час переходити до практики. Вирішила почати з надання консультацій людям із ТОТ.
Юристка правозахисного напряму Аліна Стеблянко
Зараз Аліна надає консультації та юридичний супровід евакуйованим у Дніпрі. Найчастіше займається відновленням документів, допомогою при оформленні паспортів, довідок ВПО і отриманні виплат, супроводжує й у встановленні факту народження чи смерті на ТОТ, а також факту проживання на території України на момент проголошення незалежності, якщо у бенефіціарів радянський паспорт.
Найбільше Аліну вразила історія підлітка віком 17 років і його батька з Селидова. У будинок родини влучив російський снаряд, на очах у дитини у вогні загинула бабуся. Мати сильно постраждала та перебуває в лікарні, нині вона у важкому стані після операцій. Разом із домом згоріли документи. Юристка допомогла чоловікам відновити паспорти, банківські картки, пенсійне посвідчення батька, отримати реєстрацію ВПО та виплати. Зараз допомагає відновити військово-обліковий документ і документи про освіту хлопцю. Разом із родиною юристка вірить у покращення стану матері родини та її виписку з лікарні.
Після перемоги мрію вільно подорожувати країною. Зокрема й Донеччиною, адже переважна кількість евакуйованих саме звідти, кожен із них відкриває мені щось нове та цікаве про свої рідні місця.
Аліна Стеблянко
Для отримання безоплатної правової допомоги від юристів фонду пишіть на електронну адресу [email protected] або телефонуйте з понеділка по суботу (8:00-18:00): 0 800 332 614.
Приймаємо звернення й у месенджерах:
+38 099 710 48 72 (вайбер)
+38 096 108 60 48 (телеграм)