Як спеціалісти «Схід SOS» допомогли кримчанину отримати український паспорт та знайти родичів

Новини
11.09.2024

Діяльність спеціалістів і спеціалісток Благодійного фонду «Схід SOS» межує зі справжнім мистецтвом: потрібно не лише розумітися на законах, знаходити підхід до кожної людини та знатися на особливостях соцмереж. Іноді необхідно бути справжніми чарівниками! 

Команда фонду зробила подарунок напередодні дня народження Костянтина, який підтримував Україну 10 років в умовах тимчасової окупації Криму та мріяв переїхати на підконтрольну територію. Маючи інвалідність, хлопець не міг покинути півострів, але довгий час готувался до виїзду після смерті матері. Наодинці з мрією він почав діяти, а наші фахівці зробили все, аби Костя отримав паспорт громадянина України та всебічну підтримку. 

Як Костянин виїхав із тимчасово окупованого Криму?

Він народився 25 років тому в Армянську. Батька позбавили батьківських прав коли Кості було 11. У 2019 році померла мама. Відтоді хлопець жив із братом, а коли той опинився в СІЗО, прийняв рішення виїхати на підконтрольну територію. 

Костя ретельно готувався до виїзду, адже розумів, що його перевірятимуть росіяни: запозичив інтернет-акаунт брата, який підтримував вторгнення, одягнув кепку з надписом “russia” та виїхав із рідного міста до Джанкоя. Далі – до ростова, бєлгорода та пункту пропуску, де тоді діяв гуманітарний коридор. 

На кордоні з боку рф Костя разом з іншими провів близько 8 годин. Після перевірки відправився до транзитного шелтера, облаштованого на базі центра соціальної адаптації людей з інвалідністю ГО «Океан Добра» у Дніпрі.

Як спеціалісти фонду допомогли хлопцю отримати паспорт і знайти родичів?

У Костянтина не було документів українського зразка, із собою він мав лише свідоцтво про народження. Фахівці одразу взялися за його справу, проте зіштовхнулися з проблемою під час встановлення особи. Процедуру було провести важко, адже родичів, які проживають на підконтрольній території, Костя не пам’ятав. 

За сприяння Державної міграційної служби вдалося знайти брата хлопця. Той спочатку погодився вийти на звʼязок по відео, але згодом почав відмовлятися, посилаючись на те, що в окупації заборонено контактувати з підконтрольною Україною.

Ми не втрачали надії та продовжили пошук родичів у соціальних мережах. Згодом знайшли тітку Кості. Вона приїхала до Дніпра, аби не лише підтвердити особу, а й запросити племінника жити в Київську область. 

На ТОТ проживає велика кількість проукраїнської молоді. Ці сильні духом українці та українки потребують нашої підтримки та допомоги! Якщо ви опинилися в такій ситуації – не втрачайте надію та звертайтеся по допомогу до команди фонду.

Діяльність реалізується в межах проєкту «Комплексні заходи з гуманітарного реагування на потреби постраждалих від конфлікту українців та громадян третіх країн в Україні, Польщі, Румунії та Молдови» за підтримки Diakonie Katastrophenhilfe.

Як спеціалісти «Схід SOS» допомогли кримчанину отримати український паспорт та знайти родичів | БФ «Схід SOS», картинка №1

Інші матеріали

Перейти до публікації ПОЗИЦІЯ щодо забезпечення реалізації повноважень Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 
ПОЗИЦІЯ щодо забезпечення реалізації повноважень Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 

ПОЗИЦІЯ щодо забезпечення реалізації повноважень Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 

Перейти до публікації Запрошуємо на дискусію «Повернення з війни: з якими викликами стикаються ветерани та ветеранки?»
Запрошуємо на дискусію «Повернення з війни: з якими викликами стикаються ветерани та ветеранки?»
 21.09.2024

Запрошуємо на дискусію «Повернення з війни: з якими викликами стикаються ветерани та ветеранки?»

Перейти до публікації Відвідайте виставку «Хроніки евакуації» на Фестивалі думок 2024
Відвідайте виставку «Хроніки евакуації» на Фестивалі думок 2024
 21.09.2024

Відвідайте виставку «Хроніки евакуації» на Фестивалі думок 2024

Скопійовано!