Як ми допомагаємо освітянам і активістам?
Війна триває 11 років, ми ж щодня продовжуємо допомагати там, де це необхідно. Від майданів у 2014 році залишаємося поруч. Ми рятуємо життя. Наші руки будують прихистки, а серця дарують тепло. Ми документуємо воєнні злочини та захищаємо інтереси країни за кордоном. Долаємо страхи та відроджуємо справедливість. Надаємо юридичну та психологічну підтримку. Безпечні простори для нас не лише стіни, що захищають від обстрілів, а місця, де люди знову вчаться мріяти.
Ми підготували серію публікацій, в яких ділимося досвідом команди та корисною інформацією.
Російська війна безжально викрадає в людей домівки, стабільність, дитинство та надії. Відсутність освіти ж викрадає світле майбутнє після перемоги.
Саме тому команда освітнього напряму БФ «Схід SOS» вже багато років робить усе можливе, аби підтримати розвиток держави.
Навчання в умовах війни – це перевірка домашніх завдань в укриттях, декламування віршів під звуки сирен і заняття в онлайн-режимі, бо освітні заклади нещадно руйнують російські ракети.
Від 2016 року освітній напрям Благодійного фонду «Схід SOS» всебічно допомагає освітянам, здобувачам, представникам громадянського суспільства та місцевої влади. За 3 роки повномасштабної війни ми виявили нові потреби та виклики, тож сумлінно допомагаємо адаптуватися до змін і знаходити найкращі рішення.
Ключові ініціативи напряму обʼєднали понад 20 200 вчителів, учнів і активістів із різних куточків України.

Ми підтримуємо зокрема й звʼязок із вчителями з релокованих шкіл. Понад рік команда реалізує проєкт «Освітні посиденьки», у межах якого тренери навчають педагогів цифровим компетентностям і правам людини. Також залучаємо чимало спеціалістів, щоб забезпечити вчителів якісною психоемоційною підтримкою.
Обирайте ваше місто та долучайтеся до зустрічей.
Наш вклад у виховання відкритого та спроможного покоління – пілотний проєкт із надолуження освітніх втрат і психоемоційної підтримки. У 2024 році ми реалізували табір повного дня «Ізі кемп» для 150 хлопців і дівчат, що виїхали з тимчасово окупованих і прифронтових територій Запоріжжя.

Вже 10 років ми підсилюємо розвивиток громадянського суспільства, менторимо та інституційно підтримуємо неурядові громадські ініціативи з різних куточків України. Ми продовжуємо реагувати та бути опорою для тих, хто нещодавно розпочав діяльність у відповідь на виклики повномасштабної війни. «ЗРОСТАЙ» – один із проєктів, який втілюємо від 2024 року, у його межах ми супроводжуємо 10 молодих ОГС.
Здійснюємо й моніторингові візити до закладів освіти на прифронтових і деокупованих територіях, надаємо техніку освітянам, відновлюємо укриття, укомплектовуємо класи безпеки та психологічного розвантаження.
Адвокатуємо зміни в системі доступу до освіти дітей і молоді: спрощення вступу для абітурієнтів із тимчасово окупованих територій, підтримка релокованих шкіл, створення умов для доступу до освіти для дітей на ТОТ.
Закликаємо також поширювати інформацію про доступ до освіти для дітей і молоді з ТОТ. Деталі на сайті. Майбутнє молоді в наших руках!
Крім того, продовжуємо залучати лідерів думок, представників влади, громадського сектору, міжнародної спільноти та всіх свідомих жителів країни на щорічну подію «Фестиваль думок», бо критичне мислення та діалог змінюють суспільство.
Попереду багато важливих і корисних ініціатив. Залишайтеся з нами та долучайтеся до освітніх проєктів!
