Власна справа попри війну: історія Наталії, яка запускає шиномонтаж завдяки юридичній підтримці БФ «Схід SOS»

Наталія Горун повернулася до деокупованого Посад-Покровського, щоб доглядати маму, вести господарство й волонтерити. Село стало одним із п’яти, відібраних до участі в програмі експериментального проєкту з комплексної відбудови. І саме мешканці, які щодня підтримують одне одного, рухають цей процес уперед.
Після повернення пані Наталія долучилася до нетехнічного обстеження земельних ділянок на наявність вибухонебезпечних предметів – щодня вона їздить дорогами, які ще зовсім недавно були полем бою, та маркує небезпечні території. Уламки постійно нищать шини колес – так народилася мрія відкрити шиномонтаж у Шевченковому. Це село на межі Херсонської та Миколаївської областей, але зазнає менше обстрілів, ніж Посад-Покровське.
Щоб мрія не потонула в паперах, на допомогу прийшла юристка мобільної бригади Благодійного фонду «Схід SOS» Анастасія Фараонова. Вона консультувала пані Наталію у процесі отримання мікрогранту «Власна справа»: перевірила договір та необхідні реєстри, допомогла уточнити бізнес-план і застерегла від ризиків.
«Повномасштабна агресія рф докорінно змінила життя, позбавивши багатьох можливостей та мрій. Однак труднощі можуть надихати: люди повертаються до рідних міст та сіл після деокупації. Наше завдання – усунути юридичні перешкоди, аби такі ініціативи, як Наталіїна, працювали безпечно, а ми могли б із задоволенням заїхати підкачати колеса, з’їсти морозиво чи випити кави після виснажливої дороги», – поділилася юристка БФ «Схід SOS» Анастасія Фараонова.
Результат консультування пані Наталії нашою юристкою – схвалений грант на 500 000 ₴, відкритий ФОП і будівля, що невдовзі стане сервісним пунктом для водіїв, волонтерів та всіх, хто повертається додому й змушений щодня долати напівзруйновані ворогом дороги.
Кожна така історія успіху, реалізована за підтримки фахівців та фахівчинь БФ «Схід SOS», додає нашій команді сил допомагати ще більше.
Якщо ви потребуєте юридичної, психологічної чи соціальної підтримки, подати заявку на виїзд мобільної бригади психосоціальної та юридичної підтримки до вашого населеного пункту можна за номером кол-центру, що приймає звернення з понеділка по суботу (8:00-18:00): 0800 332 614.
Консультуємо й у месенджерах:
+38 099 710 48 72 (вайбер);
+38 096 108 60 48 (телеграм).
Діяльність мобільних бригад психосоціальної та юридичної підтримки реалізується в межах проєкту «Захист і необхідна психосоціальна підтримка постраждалих від війни жителів прифронту» за фінансової підтримки МЗС Німеччини.
Нагадаємо, нещодавно БФ «Схід SOS» розповів в етері Українського радіо про життя деокупованих громад.