EN

«Він дізнався про вагітність, кинув пити та обіцяв не почати знову. Це були лише обіцянки»: історія Ірини, яка потерпала від насильства

Новини
10.12.2024
Консорціум реагування в Україні: Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні (2023-2024 рр.)
У межах Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» команда Благодійного фонду «Схід SOS» підготувала серію публікацій про долі жінок, які звернулися до наших спеціалісток і отримали кваліфіковану допомогу. Персональні дані змінено з міркувань безпеки.

Ірині 40 років, до повномасштабного вторгнення разом із чоловіком вони виховували 4 дітей у Запоріжжі. Через напружену ситуацію в місті переїхали в більш безпечне місто.

Згодом Ірина помітила, що чоловік почав випивати. Ті часи були для Ірини складними, інколи не вистачало на оренду. Жінка намагалася розпочати діалог і просила чоловіка пройти лікування від залежності.

«Він казав: «Тобі треба – ти й лікуйся». Я запропонувала розʼїхатися на якийсь час, на що була схожа відповідь: «Хочеш поїхати? Їдь у гуртожиток». Був момент, коли я дізналася про пʼяту вагітність. Він кинув пити та обіцяв не почати знову. Це були лише обіцянки», – зізналася Ірина.

Після чергової сварки чоловік у неадекватному стані накинувся на вагітну жінку. Вона одразу викликала поліцію та отримала припис, що заборонив йому наближатися до сімʼї.

«Чоловік порушував припис, приходив і тривожив нас. Спеціалістки простору «Затишно space» допомогли продовжити дію припису, вони ж розповіли як діяти», – додала жінка.

Із діяльністю безпечного простору Ірина познайомилася в лютому 2023 року. Тоді в подружжя все було гаразд, а на базі спейсу вона проходила курси, аби опанувати професію бровістки-лешмейкерки. На цей раз звернулася до спеціалісток по психологічну та юридичну підтримку.

«Я морально прийняла той факт, що він зник із нашого життя, але ми досі в офіційному шлюбі. Планую працювати з фахівчинею щодо розірвання шлюбу, бо найменшому сину лише 3 місяці. Вірю, що у нас все вийде», – поділилася Ірина.

Допомога постраждалим від ґендерно зумовленого насильства – важливий напрям діяльності фонду, який ми реалізуємо зокрема й у мережі безпечних просторів «Затишно space» та під час польових виїздів.

Діяльність реалізується в межах проєкту «Консорціум реагування в Україні: Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні» за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID. БФ «Схід SOS» є імплементаційним партнером гуманітарної організації CARE.

Інші матеріали

Перейти до публікації Команда БФ «Схід SOS» пройшла навчання зі психологічної підтримки та самопіклування
Команда БФ «Схід SOS» пройшла навчання зі психологічної підтримки та самопіклування

Команда БФ «Схід SOS» пройшла навчання зі психологічної підтримки та самопіклування

Перейти до публікації Донати в дії: БФ «Схід SOS» закупив медобладнання для переселенців вартістю понад 208 000 грн
Донати в дії: БФ «Схід SOS» закупив медобладнання для переселенців вартістю понад 208 000 грн

Донати в дії: БФ «Схід SOS» закупив медобладнання для переселенців вартістю понад 208 000 грн

Перейти до публікації Донати в дії: БФ «Схід SOS» передав дитсадку у Запоріжжі зарядну станцію та біотуалети для укриттів
Донати в дії: БФ «Схід SOS» передав дитсадку у Запоріжжі зарядну станцію та біотуалети для укриттів

Донати в дії: БФ «Схід SOS» передав дитсадку у Запоріжжі зарядну станцію та біотуалети для укриттів

Скопійовано!