Відбулися ще три навчальні сесії в рамках проєкту «Освіта з прав людини для шкіл Луганської області»
У рамках проєкту «Освіта з прав людини для шкіл Луганської області» відбулася друга та третя сесія для шкільних команд та перша освітня сесія для учнів.
Впродовж однієї з сесій учасники проєкту розглядалися статті Європейської Конвенції з прав людини. Команди наводили приклади, пов’язані з порушенням та реалізацією прав у школах, разом з тренерами проєкту обговорювали обов’язки держави в стосунку до статей, з якими працювали, а також торкнулися теми обмеження свобод людини та розповіли про досвід у захисті своїх прав.
Під час іншої онлайн-сесії йшлося про базові цінності, які лежать в основі прав людини: свобода, рівність та гідність. Учасники працювали в командах над цими поняттями та висловлювали свої думки й погляди стосовно їх ролей у концепції прав людини. Порушили питання й про дискримінацію – говорили про її індикатори та форми, а також розглядали конкретні випадки порушення прав людини й механізми їх захисту.
Окрім цього, відбулася й перша онлайн-зустріч з учнями п’яти шкіл-учасниць освітнього проєкту «Освіта з прав людини для шкіл Луганської області». Діти поділилися своїми очікуваннями від проєкту, а тренери ознайомили учнів з Конвенцією ООН про права дитини та у формі інтерактивної гри розповіли школярам про зміст статей документу.
Програма проєкту «Освіта з прав людини для шкіл Луганської області» базується на навчально-практиній моделі “Школа – територія прав людини”. Її розробили в межах плану дій Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”. Навчальна програма була доповнена та адаптована експертами на основі естонського досвіду в навчанні методам Глобальної освіти у співпраці з громадською організацієї “Mondo” (Естонія).
Контакти: Юлія Красiльникова, координаторка освітнього напрямку БФ Восток SOS, (096) 596 57 86, [email protected].
Проєкт реалізується Благодійним фондом Восток SОS в партнерстві з Освітнім Домом прав людини та Данським Гельсінським комітетом з прав людини за фінансової підтримки данського фонду Громадянське Суспільство в Розвитку (CISU – Civil Society in Development)