Важкі історії порятунку: як психологиня БФ «Схід SOS» надає допомогу врятованим з Донеччини
Щодня евакуаційна команда Благодійного фонду «Схід SOS» рятує жителів Донеччини, яких свідомо знищує армія рф. Врятованих, зокрема й представників маломобільних груп населення, привозять до транзитного шелтера в Павлограді на Дніпропетровщині.
Часто до транзитного пункту люди потрапляють у важкому психологічному стані, саме тому присутність кваліфікованих психологів і психологинь є обов’язковою. Одна з них – Юлія Крат.
У листопаді до Павлограда привезли чоловіка старшого віку, який має труднощі при пересуванні. Психічний стан був гіршим: він все життя пропрацював на полі та вирощував хліб, а тепер втратив рідний дім. По приїзду чоловік постійно плакав, мав істеричний стан, не розмовляв.
Після евакуації йому було необхідно їхати з юристкою фонду до банку, аби відкрити картку, а ще до Пенсійного фонду. Я вирішила поїхати з ними: багато говорила та стабілізувала стан, що допомогло успішно завершити справи. На вечір чоловік посміхався, їв і навіть жартував.
Психологиня Юлія Крат
Важка ситуація трапилася й з 53-річною жінкою, що за день до евакуації втратила чоловіка під час обстрілу. Пара разом перебувала в кімнаті, але жінка залишилася неушкодженою, а чоловік загинув на місці від крововтрати.
Коли евакуйована приїхала, у неї був дуже пригнічений стан: постійно плакала, не їла, майже не виходила на вулицю. Я провела з нею декілька годин, ми спілкувалися. Потім жінка погодилася вийти на вулицю, ми гуляли та стабілізували її. Після прогулянки навіть згодилася пообідати, вночі вже добре спала.
Юлія Крат
Впродовж жовтня 2024 року на транзитному пункті в Павлограді наші психологи та психологині надали 232 послуги. Фахівці проводять кризове консультування, допомагають швидко стабілізувати емоційний стан, надають першу психологічну допомогу, знижують рівень стресу та тривожності, а також допомагають налаштуватися на подальші кроки.
Психосоціальна підтримка надавалася в межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України», що реалізується БФ «Схід SOS» за фінансової підтримки Європейського Союзу.