EN

Учителі зі Сумщини пройшли чотириденний тренінг із безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях від БФ «Схід SOS»

Події
Завершено
Підтримка шкіл Сумської області в покращенні безпеки та психологічного стану учасників освітнього процесу/«ШКОЛУ ВГОРУ»

23-26 березня команда освітнього напряму Благодійного фонду «Схід SOS» організувала тренінг для вчителів у Києві. До події долучилися 63 освітяни, які є відповідальними за впровадження безпекових заходів у 5 школах міста Конотоп та селах Миколаївка і Косівщина.

Учителі зі Сумщини пройшли чотириденний тренінг із безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях від БФ «Схід SOS» | БФ «Схід SOS», картинка №1

Війна в Україні суттєво ускладнила доступ до якісної освіти, особливо в прикордонних регіонах. Постійні обстріли, повітряні тривоги та перебої з електропостачанням змушують школи працювати в екстремальних умовах.  Учителі потребують не тільки психологічної підтримки, а й мають бути готовими до кризових ситуацій, щоб залишатися опорою для своїх учнів. 

Перший день був присвячений методу форум-театру, що допоміг глибше усвідомити виклики, з якими щодня стикаються вчителі. Через театралізовані імпровізації джокерки (ведучої) Школи театру пригноблених від ГО «Театр змін» освітянам допомогли пропрацьовувати свої страхи, навчитися висловлювати емоції та знаходити нові рішення в складних ситуаціях у професійній діяльності. Це дозволило їм відчути підтримку одне одного та виробити стратегії для роботи в стресових умовах.

Другий та третій день присвятили темі безпеки. Це було відвідування Навчального пункту Аварійно-рятувального загону спецпризначення ДСНС України у Київській області, де вчителі отримали знання з мінної безпеки, ознайомилися з методами захисту під час обстрілів та опанували основи домедичної підготовки та першої психологічної підтримки. 

Фахівці організації «Курси першої домедичної допомоги «САВ» навчали учасників зупиняти кровотечу, накладати турнікети та працювати з автоматичним зовнішнім дефібрилятором. Також педагогів ознайомили з алгоритмами реагування на різні невідкладні стани в дітей та дорослих, як-от непритомність, травми, удавлення, анафілактичний шок тощо.

За словами вчителів, отримані практичні знання є життєво необхідними в умовах провадження освіти на прифронтових територіях. Педагогиня з Конотопу розповіла, що 10 років навчала дітей основам домедичної допомоги в межах навчальної дисципліни «Захист України»

«Я вперше вчилася накладати турнікет, адже раніше я показувала дітям як працювати зі джгутом Есмарха. Також побачила і попрактикувалася з автоматичним зовнішнім дефібрилятором, якого не було в нашому місті. І що важливо, нещодавно у Конотоп завезли цілу партію дефібриляторів, і я  знатиму, як ним користуватися за потреби», – відзначила вчителька хімії Конотопського ліцею №7 Оксана Михтуненко.

Заключними у програмі тренінгу були лекція з інформаційної гігієни в умовах війни від засновниці ініціативи «Як не стати овочем» Оксани Мороз та тренінг із кібербезпеки від представниць департаменту кіберполіції ГУНП міста Києва.  

У прифронтових регіонах вчителі беруть на себе роль не лише педагогів, а й психологів, кризових менеджерів, а іноді й рятувальників. Саме тому команда фонду не зупиняє підтримку освітян, надаючи їм знання з безпеки, домедичної допомоги та інформаційної гігієни – навичок, що допомагають зберегти життя та виховувати нові покоління українців під час війни.

Анна Лоза, координаторка освітнього напряму БФ «Схід SOS»

Навчання освітян відбулося в межах проєкту «Школу вгору: підтримка шкіл Сумської області в покращенні безпеки та психологічного стану учасників освітнього процесу», що реалізує БФ «Схід SOS» за фінансової підтримки Fondation suisse de la Chaîne du Bonheur («Swiss Solidarity»).

Нагадаємо, в лютому 2025 року команда БФ «Схід SOS» здійснила моніторингові візити закладами освіти Сумщини, щоб краще вивчити потреби освіти у прифронтовому регіоні. 

Інші матеріали

Перейти до публікації Психологи БФ «Схід SOS» провели тренінг для колег із напряму відбудови
Психологи БФ «Схід SOS» провели тренінг для колег із напряму відбудови

Психологи БФ «Схід SOS» провели тренінг для колег із напряму відбудови

Перейти до публікації Дорога до безпеки: історія Юрія Степановича з Покровська
Дорога до безпеки: історія Юрія Степановича з Покровська

Дорога до безпеки: історія Юрія Степановича з Покровська

Перейти до публікації Освіта як інструмент стійкості: 5 історій змін, які реалізує БФ «Схід SOS»
Освіта як інструмент стійкості: 5 історій змін, які реалізує БФ «Схід SOS»

Освіта як інструмент стійкості: 5 історій змін, які реалізує БФ «Схід SOS»

Скопійовано!