Участь у конференції та низка зустрічей: підсумки візиту команди Восток SOS до Данії

 class=

З 18 по 22 травня, координаторки Восток SOS Олександра Дворецька та Юлія Самохвалова відвідали Данію, де стали учасницями конференції в данському парламенті й провели серію зустрічей з представниками місцевих організацій. 

Так, під час конференції, що відбулась 20 травня, Олександра та Юлія розказали місцевим політикам та журналістам, експертам, представникам громадянського суспільства і студентам про актуальну  гуманітарну та політичну ситуацію в Україні та ймовірність загострення на фронті.

 class=

У вступній промові член Парламенту Michael Aastrup Jensen сказав, що це дуже важливий захід, адже стосується безпеки у всій Європі.

 class=

«Партнерам України важливо знати про гуманітарну ситуацію і реагувати на неї. Але жоден збройний конфлікт не було вирішено виключно наданням гуманітарної допомоги. Смерті не можуть бути зупинені юридичними консультаціями та психологічною допомогою жертвам. Конфлікт в Україні – це конфлікт в Європі, просто на її східному кордоні. Це війна Росії проти демократичних цінностей і цінностей прав людини. Команда Восток SOS  дякує за підтримку програм допомоги для України, і сподівається, що дипломатичний та санкційний тиск на Російську Федерацію буде посилюватися, оскільки звільнення від політики Кремля потрібно не тільки Україні, але і всьому російському народу», – відзначила координаторка Восток SOS Олександра Дворецька.

Також пройшла серія зустрічей у Копенгагені. Представниці Фонду, зустрілися з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Королівстві Данія Михайлом Видойником. Під час зустрічі представниці фонду розповіли останні новини в Україні, пов’язані із наслідками російської агресії, можливість загострення, ситуацію з масовими порушеннями прав людини на тимчасово окупованих територіях та в анексованому Криму та поінформованість данського суспільства і політиків щодо підготовки до кримського саміту та участі у «Кримській платформі».

 class=

Відбулась також зустріч із представниками Den Danske Helsinki-Komité for Menneskerettigheder (Данський Гельсінський Комітет з прав людини). На ній обговорювали актуальну ситуацію в Криму, порушення прав людини, обмеження свободи переміщення через КПВВ і КПП нібито через карантин у зв’язку із пандемією COVID-19, що сприяє фактичній ізоляції Криму і непідконтрольних територій Луганської та Донецької областей від решти України. 

Проєкт впроваджується Благодійним фондом «Восток SOS» та Данським Гельсінським комітетом з прав людини за фінансової підтримки Данського фонду Громадянське Суспільство в Розвитку (CISU – Civil Society in Development)

Інші матеріали

Перейти до публікації Фестиваль думок відбудеться вже цієї суботи, тож час розповісти про локацію!
Фестиваль думок відбудеться вже цієї суботи, тож час розповісти про локацію!
 21.09.2024

Фестиваль думок відбудеться вже цієї суботи, тож час розповісти про локацію!

Перейти до публікації ПОЗИЦІЯ щодо забезпечення реалізації повноважень Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 
ПОЗИЦІЯ щодо забезпечення реалізації повноважень Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 

ПОЗИЦІЯ щодо забезпечення реалізації повноважень Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 

Перейти до публікації Запрошуємо на дискусію «Повернення з війни: з якими викликами стикаються ветерани та ветеранки?»
Запрошуємо на дискусію «Повернення з війни: з якими викликами стикаються ветерани та ветеранки?»
 21.09.2024

Запрошуємо на дискусію «Повернення з війни: з якими викликами стикаються ветерани та ветеранки?»

Скопійовано!