У межах моніторингової місії представники БФ «Схід SOS» зустрілися з ДСНС
13-19 травня 2024 року команда Благодійного фонду «Схід SOS» здійснила міжнародну моніторингову поїздку до прифронтових територій, під час якої відбулася низка зустрічей зі представниками ДСНС Дніпропетровщини, Донеччини, Запоріжжя, а також релокованих загонів Луганщини.
Спеціалісти не лише ліквідують пожежі, а й займаються розмінуванням, порятунком людей і розбором завалів після атак з боку рф. Водночас дедалі частіше ворог вдається до тактики повторних ударів по місцям попередніх влучань. Наразі загони гостро потребують засобів індивідуального захисту, саме тому цього разу ми передали ДСНС Донеччини 10 рюкзаків і 2 обприскувачі вартістю 52 650 гривень.
Вони щодня ризикують життям, аби рятувати інших. За інформацією ДСНС, рятувальник може відпрацювати шестигодинну зміну у звичайному екіпіруванні, а із засобами індивідуального захисту – годину. На всю систему ДСНС лягає надпотужне навантаження, тож ми намагаємося чимдужче їх підтримувати та надавати необхідне спорядження.
Членкиня правління фонду Майя Кузьміна
Армія рф також продовжує обстрілювати ліси та лісосмуги на прифронтових територіях України, що спричиняє масштабні пожежі. Такі атаки не лише знищують екосистему, а й ускладнюють процес приборкання пожежі, бо в таких умовах він вимагає техніки та задієння системи моніторингу, сповіщення та відслідковування.
Представники ДСНС зазначили, що зараз формується дедалі більше загонів для підводного розмінування, бо Україна залишається однією з найбільш замінованих країн світу. Для проведення такого розмінування загони потребують обладнання, зокрема й надводних станцій гідроакустичного зв’язку, приймачів бездротового підводного зв’язку, масок із гарнітурою та легеневими апаратами, квадрокоптерів тощо. З огляду на потреби, ми передали рятувальникам Запоріжжя екіпірування для підводного розмінування, благодійна допомога вартістю 1 792 611 гривень була закуплена завдяки донатам.
БФ «Схід SOS» дякує ДСНС за відважну допомогу людям і титанічну працю. Робимо все можливе, аби продовжувати системну підтримку.
Місія реалізована фондом у межах проєкту «Підтримка постраждалих від війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки ЄС.
Нагадаємо, у травні 2024 року наша команда провела міжнародну моніторингову місію прифронтовими громадами.