У безпечних просторах від БФ «Схід SOS» відбуваються перегляди документального кіно про права людини
Щорічно у другу суботу вересня відзначається День українського кіно. Повномасштабне вторгнення росії стало справжнім випробуванням для вітчизняного кінематографа, однак не знищило його, а активізувало стрімкий розвиток.
Сьогодні українські кінострічки виграють міжнародні премії, отримують бурхливі оплески на Каннському кінофестивалі. Кіно стало відображенням сили та мужності українського народу.
Завдяки співпраці з платформою Міжнародного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA, спеціалістки мережі безпечних просторів «Затишно space» від БФ «Схід SOS» близько року організовують тематичні безоплатні кінопокази з обговоренням.
Від жовтня 2023 року у спейсах переглянули 90 стрічок. Це можливість не лише демонструвати актуальне документальне кіно, а й привертати увагу до сучасної історії, традицій, памʼятних дат, питань порушення законів і прав людей.
Ми прищепили відвідувачкам любов до документального кіно. Вони із задоволенням збираються на покази та обговорення. Присвячуємо перегляди важливим датам, як-от документальні фільми до Дня Гідності та Свободи, Міжнародного дня протидії булінгу, Дня протидії насильству тощо. Часто люди самі пропонують тематику, а ми підбираємо стрічки з галереї Docudays UA. Фільми щодо прав людини, особливо під час війни, є надзвичайно актуальними для дорослих і підлітків, які відвідують осередки.
Фахівчиня простору у Запоріжжі Марія Проніна
Кожна стрічка – окрема історія з життя та чудова нагода замислитися над подіями, поділитися думками та подискутувати з однодумцями.
Фільми розповідають про реальних людей, мені запам’яталися 2 стрічки – фільм української режисерки Зої Лактіонової «Територія пустих вікон» і анімаційний фільм «Зламані гілки», що розповідає історію молодої дівчині Міхаль напередодні Другої світової війни. У дискусіях ми завжди аналізуємо побачене.
Відвідувачка простору
Долучитися до кіноклубів Docudays UA в мережі безпечних просторів БФ«Схід SOS» можна в 6 містах України (Миколаїв, Черкаси, Кропивницький, Вінниця, Запоріжжя, Харків). Шукайте адреси за посиланням.
Діяльність реалізується в межах проєкту «Консорціум реагування в Україні: Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні» за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID. БФ «Схід SOS» є імплементаційним партнером гуманітарної організації CARE.
Нагадаємо, у безпечних просторах жінок і дівчат запрошують отримати психосоціальну підтримку та долучитися до освітніх тренінгів.