EN

Системна робота команд психосоціальної підтримки в прифронтових громадах дає можливість якісніше підтримувати постраждалих від війни

Новини
05.09.2024

Мобільні бригади психосоціальної підтримки Благодійного фонду «Схід SOS» надають допомогу у прифронтових населених пунктах Запорізької, Харківської, Миколаївської та Херсонської областей, а також мешканцям релокованих громад та у місцях компактного поселення. Зазвичай, це люди, що постраждали від російської агресії, втратили житло, дохід та не мають можливостей на платній основі звернутись до спеціалістів з психологічних та соціальних питань. Також для мешканців віддалених громад проблемою може бути відсутність регулярного транспортного сполучення з обласними центрами. 

Команди психосоціальної допомоги надають людям підтримку від квітня 2022 року шляхом проведення індивідуальних консультацій, тренінгів, інформаційних сесій та дитячих заходів. 

Спеціалісти зазначають, що системні поїздки до мешканців громад та у шелтери допомогли вибудувати довірливе відношення до членів бригад, а співпраця у розв’язанні, зокрема психологічних питань, стала глибшою.

Завдяки системній роботі люди більше розуміють та усвідомлюють свій психоемоційний стан, а відтак, теми тренінгів стають глибшими та складними за змістом, а люди зацікавлені в інформації та здатні її засвоювати. Крім цього, тема ґендерно-зумовленого насилля більше не викликає здивування, а навпаки підтримується до обговорення.

Психологиня Юлія Талапова

Зміни від надання системної підтримки помітили й соціальні працівниці.

Під час перших наших виїздів мешканці звертались переважно за грошовою допомогою. Наразі люди вже стали планувати своє майбутнє, тож цікавляться пошуком роботи, втім продовжуються запити щодо відшкодування пошкодженого/зруйнованого майна, оформлення довідок ВПО, порядку надання статусу дитини, що постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, встановлення груп інвалідності.

Соціальна працівниця Ірина Шимкова

У липні 2024 року команди надили 192 індивідуальні консультації та провели 17 групових заходів. У Запорізькій області відвідали села Новоолександрівка, Григорівка, Михайлівка, Новогупалівка, Володимирівське, Степне, Тернівка, Веселе, Лисогірка та селище Комишуваха. У Миколаївські – села Перемога, Христофорівка, Шевченкове, Мешково-Погорелово, Котляреве, Лоцкине, Каравелове, Зайчевське, Червоне; у Херсонській – село Новопавлівка.

Записатися на евакуацію, отримати юридичну консультацію або подати заявку на виїзд бригади до вашого населеного пункту можна за номером кол-центру від понеділка по суботу (8:00-18:00): 0800 332 614. 

Консультуємо й у месенджерах: 

+38 099 710 48 72 (вайбер)

+38 096 108 60 48 (телеграм)

Інші матеріали

Перейти до публікації 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю
3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

Перейти до публікації «Його ревнощі – не прояв турботи та любові, а контроль і недовіра»: історія Юлії з Запоріжжя
«Його ревнощі – не прояв турботи та любові, а контроль і недовіра»: історія Юлії з Запоріжжя

«Його ревнощі – не прояв турботи та любові, а контроль і недовіра»: історія Юлії з Запоріжжя

Перейти до публікації Команда БФ «Схід SOS» провела тренінг «Особливості спілкування з військовими, ветеранами та їхніми родинами»
Команда БФ «Схід SOS» провела тренінг «Особливості спілкування з військовими, ветеранами та їхніми родинами»

Команда БФ «Схід SOS» провела тренінг «Особливості спілкування з військовими, ветеранами та їхніми родинами»

Скопійовано!