Сліди смерті та руйнувань: російські воєнні злочини, порушення прав людини та зростаючі потреби в Україні

Зпочатку повномасштабного військового вторгнення в Україну 24-го лютого Російська Федерація постійно та систематично порушувала міжнародне право та права людини. Обстріли та бомбардування з повітря цивільних об’єктів, використання заборонених боєприпасів

(наприклад, касетних), атаки на евакуаційні конвої, медичні установи та медичні транспортні засоби – список порушень довгий, і він росте. Окупація, полон, свавільні вбивства, систематичні згвалтування, катування, обстріли та бомбардування призвели до вбивств та поранень тисяч людей і травматизували мільйони.

Крім того, це призвело до значних ушкоджень цивільної інфраструктури, у тому числі лікарень, шкіл, адміністративних будівель, мостів і приватних будинків. 14 мільйонів людей були змушені втекти зі своїх домівок, з яких 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами, а 6,7 мільйонів шукають притулку за кордоном.

Українська благодійна організація Восток SOS та німецька неурядова організація ДРА провели моніторингову місію з 3-го по 12-е травня 2022-го року. Міжнародна команда, що складалася з членів з України, Німеччини, Франції та Чехії, включно з представницею німецько-швейцарської організації з прав людини Libereco Partnership for Human Rights, моніторила порушення прав людини, порушення міжнародного права та спричинені ними гуманітарні наслідки та потреби в Чернігівській, Київській та Сумській областях. Російські збройні сили залишили ці регіони наприкінці березня 2022-го року, залишивши за собою сліди смерті та руйнувань. Внаслідок цього населення та органи місцевого управління стикаються з викликами, серед яких жахлива гуманітарна ситуація, потреба у відбудові тисяч будинків та важливої інфраструктури та лікування людей. Місія також моніторила ситуацію з внутрішньо переміщеними особами (ВПО) у Закарпатській області, де велика кількість внутрішньо переміщених осіб перенавантажує місцеві ресурси та інфраструктуру.

Ознайомитися із повним звітом за результатами моніторингової місії можна українською та англійською мовами.

Інші матеріали

Перейти до публікації Евакуація – крок до безпеки: історія порятунку родини з Гришине 
Евакуація – крок до безпеки: історія порятунку родини з Гришине 

Евакуація – крок до безпеки: історія порятунку родини з Гришине 

Перейти до публікації 13 пріоритетних кроків у сфері захисту прав людини в умовах збройної агресії проти України у 2025 році
13 пріоритетних кроків у сфері захисту прав людини в умовах збройної агресії проти України у 2025 році

13 пріоритетних кроків у сфері захисту прав людини в умовах збройної агресії проти України у 2025 році

Перейти до публікації Координатор напряму евакуації БФ «Схід SOS» візьме участь у міжнародній конференції в Естонії
Координатор напряму евакуації БФ «Схід SOS» візьме участь у міжнародній конференції в Естонії
 22.01 – 23.01.2025

Координатор напряму евакуації БФ «Схід SOS» візьме участь у міжнародній конференції в Естонії

Скопійовано!