EN

Щорічне опитування щодо стану локалізації в Україні за 2024 рік

Менше 1% фінансування гуманітарної допомоги для України спрямовується безпосередньо місцевим організаціям

Минуло майже 3 роки від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, проте міжнародні організації продовжують утримувати монополію на фінансування гуманітарного реагування, управлінські процеси та формування політики у сфері. Попри міжнародні зобов’язання локалізувати гуманітарну допомогу та економічну ефективність, менше 1% з майже $10 млрд фінансування гуманітарної допомоги, відстежуваного ООН, було спрямовано безпосередньо місцевим і національним організаціями (М/НО) в Україні. Хоча донори вважають М/НО більш ризикованими партнерами та називають це однією з основних причин стримування прямої підтримки, опитування показало, що жоден зі представників 32 донорів, міжнародних неурядових організацій (МНУО) та агентств ООН не повідомив про підтверджені випадки корупції з боку українських партнерів.

БФ «Схід SOS» і Refugees International провели «Щорічне опитування щодо стану локалізації в Україні за 2024 рік». Серед важливих висновків:

  1. Міжнародні організації, які займаються наданням гуманітарної допомоги, визнають, що М/НО виконують більшу частину роботи з надання допомоги на передовій, але отримують меншу частину фінансування.
  2. Допомога у вигляді грошових коштів і ваучерів, яка є найбільшим окремим видом гуманітарної допомоги в Україні, що фінансується за рахунок міжнародних структур, переважно контролюється агентствами ООН і МНУО, лише 3,4% від загального обсягу цієї допомоги було здійснено від початку до кінця М/НО.
  3. Міжнародні респонденти знають, які положення та практики є вкрай важливими для локалізації, але більшість із них не змінила формалізованих письмово політик і підходів до моніторингу.

Пряме фінансування М/НО загальновизнано як вкрай важливе для поліпшення гуманітарного реагування у світі. Воно допомагає гарантувати, що місцеві та національні гуманітарні організації зможуть продовжувати діяльність навіть після зменшення обсягів міжнародної допомоги.

Опитування стало можливим завдяки гранту від Центру філантропії катастроф (Center for Disaster Philanthropy, CDP).

Завантажити звіт можна за посиланням.

Інші матеріали

Перейти до публікації Донати в дії: БФ «Схід SOS» передав Томаківській лікарні медичне обладнання вартістю близько 350 000 гривень
Донати в дії: БФ «Схід SOS» передав Томаківській лікарні медичне обладнання вартістю близько 350 000 гривень

Донати в дії: БФ «Схід SOS» передав Томаківській лікарні медичне обладнання вартістю близько 350 000 гривень

Перейти до публікації Як БФ «Схід SOS» досліджує та документує воєнні злочини в сфері освіти
Як БФ «Схід SOS» досліджує та документує воєнні злочини в сфері освіти

Як БФ «Схід SOS» досліджує та документує воєнні злочини в сфері освіти

Перейти до публікації Пройшли через пекло заради порятунку: історія подружжя з Часів Яру
Пройшли через пекло заради порятунку: історія подружжя з Часів Яру

Пройшли через пекло заради порятунку: історія подружжя з Часів Яру

Скопійовано!