Регіональний круглий стіл «Проблемні аспекти фіксації та компенсації пошкодженого/зруйнованого житла».
Благодійний фонд «Восток SОS» провів фінальний регіональний круглий стіл «Проблемні аспекти фіксації та компенсації пошкодженого/зруйнованого житла».
Учасники та учасниці зібралися 24 жовтня 2023 року у місті Запоріжжя. Напередодні заходи відбулися в Києві, Харкові та Миколаєві.
Обговорення торкнулося найпоширеніших викликів, що постали перед жителями прифронтових і деокупованих територій. Зібрати теми вдалося завдяки результатам роботи юристів БФ «Восток SОS» під час виїздів у громади Запорізької та сусідніх областей. Йдеться зокрема й про проблеми, що пов’язані з:
правовстановлюючими документами;
реєстрацією права власності на житло в умовах воєнного стану;
підтвердженням реєстрації права власності на паперових носіях;
зміною процедури державної реєстрації речових прв;
відображенням у застосунку «Дія» об’єктів пошкодженого та зруйнованого нерухомого майна.
До круглого столу у Запоріжжі долучилися понад 40 учасників: серед них практикуючі юристи гуманітарних організацій, нотаріуси, державні реєстратори, фахівці та фахівчині міських, сільських рад, територіальних громад Запорізької, Дніпропетровської, Донецької та Луганської областей.
Крім того, обговорили проблеми, що не були внесені до порядку денного, проте є нагальними та актуальними для регіону.
«Деякі питання недостатньо врегульовані з боку держави. Зокрема й питання взаємодії державного реєстру речових прав і нотаріату, які регулюються Мін’Юстом. Щодо застосунку «Дія», через який люди подають заяви на компенсацію, профільним виступає МінЦифри. За програму «єВідновлення» відповідальне МінІнфраструктури. МінРеінтеграції в цілому займається подоланням наслідків збройної агресії російської федерації. Після зустрічі ми підготуємо протокол, аби він міг стати допоміжним документом для учасників круглого столу. Також, напрацювання передамо для подальшого адвокатування змін до законодавства», – зазначив координатор юридичного напрямку БФ «Восток SOS» Левон Азізян.
Також результатами проведених заходів є формування листів-пропозицій до профільних міністерств, запитів щодо роз’яснень низки положень. Після отримання відповідей інформація буде поширена серед учасників і учасниць круглих столів.
Круглий стіл «Проблемні аспекти фіксації та компенсації пошкодженого/зруйнованого житла» реалізовано в межах проєкту «Пункти обігріву та евакуація: надання допомоги постраждалому населенню України» за підтримки Diakonie Katastrophenhilfe.